vandalen in Schalkwijk neemt af, sinds de gemeente hen sinds het begin van het jaar in het vizier heeft. 8 Het opknappen van het Stationsplein heeft 6,7 miljoen euro meer gekost dan verwacht. 9 Er komt een nieuw woonwijkje bij het voormalige ekp in Haarlem West, met zo'n 300 appartementen. In 2014 wordt met de bouw begonnen. 10 Kroegbaas Adrie Commandeur redt een baby uit het Spaarne. De moeder was even afgeleid door haar oudste kind toen de kinderwagen met baby en al het water in reed. 13 De gemeenteraadsfractie van het c da wil de onderste steen boven bij de uit de hand gelopen kosten van de opknapbeurt van het Stationsplein. 14 Oud-dijkgraaf Eduard baron van Tuyll van Serooskerken (73) overleden. Hij was jaren lang kamerheer van de koningin in Noord-Holland. 15 Advocatenkantoor Smithuijsen, Winters De Vries, dat zich afficheert als het oudste advocatenkantoor van Haarlem, heeft een flink aantal werknemers moeten ontslaan. 16 Onder het motto 'Van doos tot dag' begint de ex-dakloze Michel Fakkeldij aan een fietstocht van 650 kilometer langs elf Nederlandse steden om aandacht te vragen voor dak- en thuislozen. 17 Het bisschoppelijk paleis aan de Nieuwe Gracht wordt een viersterrenhotel. De bisschop en zijn staf verhuizen op termijn naar de plebanie van de kathedrale basiliek aan de Leidsevaart. 24 Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (cbr) blijft in Haarlem, maar verhuist eind 2013 wel van de Kleverlaan naar de Prof. Eijkmanlaan in Schalkwijk. 26 Bert de Swart (63) overleden. Hij was onderwijzer aan de H. Bavinckschool in Haarlem-Noord en voorzitter van de korfbalclub Rapid. 29 Haarlemmer Michael Prins wint in Den Haag het tweede seizoen van 'De Beste singer-songwriter van Nederland'. 30 Haarlemmer Ivo Maissan volgt Daan van Rijsbergen en Peter Venema op als programmeur van Bevrijdingsop. Augustus 1 Er komt geen doorstart voor het Haarlemse filiaal van Block Electrostore. De inboedel wordt online geveild. 2 Er komt een bronzen buste van Harry Mulisch op de Grote Markt. De stichting Harry Mulisch Verbeeld, opgericht door oud-burgemeester jaap Pop, hoopt de buste op 30 oktober te kunnen onthullen. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 275