35°°" 3 De voormalige Drijfriemenfabriek wordt verbouwd voor tijdelijk gebruik als oefenruimte voor bandjes. Een kandidaat die in het gebouw een horecazaak wilde beginnen, heeft zich teruggetrokken omdat hij de financiering niet rond kon krijgen. 4 De verhuizing van Kenamju Sport Health is een feit. Najaren op de Gedempte Oude Gracht is de judovereniging nu gehuisvest aan de Phoenixstraat - met zwembad, sauna, dojo, twee sportzalen en een krachttrainingsgedeelte. 6 Erik de Vlieger maakt bekend van plan te zijn Nieuwe Energie over te nemen van Fortress. Hij kocht het voormalige Energiebedrijf al eerder - in 2000 - als directeur van Imca van de gemeente. 9 Radio Korrekt aan de Leidsevaart houdt na vijftig jaar op. Als Leo de Mooy de zaak heeft leeg verkocht, gaat de deur definitief dicht. ïo De Haarlemse groep The Busquito's is bij een verkiezing van het NCRV-radioprogramma Cappuccino uitgeroepen tot beste straatmuzikantengroep van Nederland. 13 De Haarlemse kunstenaar Willie van Haard (83) overleden. Hij was vooral bekend om zijn impressionistische bloemstillevens en landschappen. 15 In parkeergarage de Appelaar zijn in een paar weken zeker dertig auto's opengebroken. Het cameratoezicht zou te beperkt zijn. De gemeente gaat navraag doen. 17 Het is op de zaterdagavond van Haarlem Jazz More zo druk in de stad dat de politie om 23.00 uur de binnenstad afsluit en het publiek oproept niet meer te komen. 20 De winkeliersvereniging De Rode Loper vindt het hoog tijd dat het Stationsplein levendiger wordt en dat de leegstand wordt tegen gegaan. 23 Uit cijfers van de uwv blijkt dat er in Zuid-Kennemerland een stijging is in het aantal ww-uitkeringen. In juli 2012 waren er 5700, een jaar later 7600. Alleen in Haarlem was er al een toename van 900 - van 2600 tot 25 In het Kenaupark wordt een succesvolle en gezellige eerste editie van het foodfestival Proefpark gehouden. 26 Er is veel verzet in de buurt tegen de komst van hart naar de Kleine Houtweg. Omwonenden vrezen licht-, geluid- en parkeeroverlast. 27 Bij toeval ontdekt de politie een grote hennepkwekerij met 140 planten in de Waarderpolder. Het Haarlems uitgeefbedrijf (hub) is failliet verklaard. Het is onduidelijk wat er met de ruim twintig tijdschriften gaat gebeuren. 28 De Haarlemse componist Rob du Bois (79) overleden. Hij werkte als jurist 274 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 276