gespecialiseerd in auteursrecht bij Buma/Stemra. De meeste van zijn werken zijn geschreven voor kleine ensembles, vaak op verzoek van musici. september 3 Haarlem heeft een nieuwe brouwerij 'Het Uiltje'. Initiatiefnemer Robbert Uyleman wil aansprekende bieren maken 'fruitig als de pest en keihard gehopt'. 4 Het Historisch Museum kondigt aan twee jaar lang in wisselende tentoonstellingen ruimte te gaan bieden aan het oeuvre van Kees Verwey. 5 In de raadszaal in het Haarlemse stadhuis wordt een borstbeeld van koning Willem Alexander onthuld, gemaakt door Ellen Wolff. 9 In de Transvaalbuurt is onrust ontstaan nadat de ri bw heeft aangekondigd een opvang voor alcoholverslaafden met en psychiatrische achtergrond te willen realiseren in de Generaal de la Reijstraat. ïo HUB-uitgevers maakt een doorstart, onder de naam Reshift Digital. De belangrijkste tijdschriften blijven bestaan. 12 De vrije koopzondag in Haarlem blijkt een jaar na de invoering goed te werken. Het heeft geleid tot 200 extra banen bij bouwmarkten, supermarkten en Ikea. 14 In de Egelantiertuin wordt een door Jolanda Prinsen gemaakt beeld van de jazzmuzikanten Ruud Brink en Ray 'Deetje' Kaart onthuld. 15 De Jopenkerk wordt door het horecavakblad Proost uitgeroepen tot de mooiste bar van Nederland. 16 Rie Ruyssenaers-Schenk (100) overleden. Zij verzamelde historisch speelgoed en schonk deze collectie aan de gemeente Haarlem. 17 Uit de Gezondheidsmonitor 2012 blijkt dat drie op de vier Schalkwijkers zich niet veilig voelen in hun buurt. 18 De Raad van State bepaalt dat bomen in de buurt van de Brouwersvaart van essentieel belang zijn voor vleermuizen en derhalve niet gekapt mogen worden. Dat lij kt het einde voor de plannen om een fietspad langs het Houtmanpad aan te leggen en is dus koren op de molen van de stichting Behoud Houtmanpad. 18 Jopen wint in München tijdens de Drinktec Beurs de Gouden European Beer Star 2013 voor de Jopen Extra Stout 21 De Belgische rockgroep dEus wijdt de gerenoveerde grote zaal van de Philharmonie in. Haarlem doet landelijk weer mee met een poppodium voor meer dan vijftienhonderd bezoekers. kroniek 275

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 277