Onderwijskoepel Dunamare is nauwelijks te sturen door de gemeente, zo blijkt uit een onderzoek van de Rekenkamercommissie. Dreigtweets gericht tegen vsdD zorgen voor grote onrust. De Haarlemse vestigingen van de warenhuisketen blijven dicht en een politiemacht gaat op zoek naar de vermoedelijke verstuurder van de tweets, 's Middags wordt een verdachte aangehouden. Wethouder Ewout Cassee overleeft een motie van afkeuring en een motie van wantrouwen in de gemeenteraad over de financiële gang van zaken rond de renovatie van het Stationsplein. Oktober De gemeente stuurt aan op een veiling van het cultureel bedrijventerrein Nieuwe Energie. Wethouder Ewout Cassee dreigt met executoriaal beslag om eigenaar Fortress onder druk te zetten haar verplichtingen na te komen. Fortress is 'verrast en verbijsterd' over de opstelling van de gemeente met betrekking tot Nieuwe Energie. We hadden bijna een akkoord voor overname door Erik de Vlieger', zegt directeur Voerman. De Haarlemse band John the Revelator viert haar 45-jarig bestaan met een concert in Het Patronaat. Haarlem trekt twee miljoen euro uit voor drie woningbouwprojecten in Haarlem-Oost en Schalkwijk - goed voor 370 woningen. Kinderarts Reinier Veenhoven (54) overleden. Hij was directeur van het Linnaeusinstituut, het gezamenlijke leerhuis van het Kennemer Gasthuis en het Spaarne Ziekenhuis. Een 20-jarig meisje doet aangifte van mishandeling door zes Marokkaanse jongens in Haarlem-Noord. De maatschappelijke verontwaardiging is groot. In een reactie zegt burgemeester Schneiders dat het straffen van jonge Marokkanen weinig effect heeft. Ze blijven hetzelfde gedrag vertonen. Noch het openbaar ministerie noch de gemeentepolitiek heeft een oplossing voor de aanpak van probleemjongeren. Raadslid Dilia Leitner D66 oppert ze 'een woning, een wijf en werk' te geven, want 'opsluiten is ook duur'. Een dag later krijgt zij politiebescherming na doodsbedreigingen. De gemeente Haarlem presenteert een bezuinigingslijst met daarop onder meer de stadsbeiaardier, de stadsbouwmeester, de stedenband, het schoolzwemmen en enkele vestigingen van de stadsbibliotheek. HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 278