12 Een meerderheid van de 25 Marokkaanse probleemjongeren uit Schalkwijk is al een tijd op het rechte pad. 15 De 20-jarige vrouw uit IJmuiden die aangifte deed van mishandeling door zes Marokkanen in Haarlem Noord heeft het verhaal volledig uit haar duim gezogen. 17 De gemeenteraadsfractie van Groen Links uit kritiek op het 'te snelle optreden' van burgemeester Schneiders in de kwestie van de verzonnen mishandeling 19 De gemeente kondigt aan dat Haarlemmers mogen bepalen hoe vanaf 2015 per jaar tien miljoen euro bezuinigd gaat worden. De keuze kan gemaakt worden uit de eerder gepubliceerde lijst van in totaal twintig miljoen euro bezuinigingen. 22 Het lichaam van de 19-jarige Chakir Belahcen is gevonden in de Mooie Nel. Hij werd al een week vermist. Hij was voor het laatst gezien toen hij op de vlucht sloeg voor de politie. 25 Bij drukkerij Joh. Enschedé zullen bij een reorganisatie 65 banen verdwijnen. 26 De Firma Rieks Swarte beëindigt per 1 januari 2014 haar activiteiten. De gesubsidieerde toneelmakers zijn aan een intern conflict ten onder gegaan. 30 Op de Grote Markt wordt een bronzen beeld van Harry Mulisch gemaakt door Jikke van Loon onthuld - precies driejaar na zijn sterfdag. November 1 Proeflokaal In de Uiver wordt per 15 november verkocht. Uitbater Paul Zonneveld zet er na twintig jaar een punt achter. 4 Connexxion kondigt aan dat nog voor het einde van het jaar in alle 263 bussen gratis wifi komt. 5 De eigenaren van acht coffeeshop krijgen uit handen van burgemeester Schneiders een keurmerk. Het certificaat is uniek in Nederland. 9 Op uitdrukkelijke wens van de winkeliers wordt de Cronjéstraat van maandag tot en met vrijdag weer opengesteld voor auto's. 12 De acht verzorgingshuizen van Sint Jacob bezuinigen op keuken- en restaurantpersoneel, recepties gaan dicht en tientallen oproepkrachten raken hun werk kwijt. 13 Het Hildebrandmonument komt terug in de Haarlemmerhout. Het college van b sd w trekt daar geld voor uit. 16 Teylers Museum voegt een topstuk toen aan de collectie: het schilderij 'De Tuin' van Jacobus van Looy. kroniek 277

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 279