18 Het proces tegen oud gedeputeerde Ton Hooijmaijers wordt hervat. Het om beschuldigt hem van corruptie, valsheid in geschrifte en witwassen. 19 Bij grote jeugzorginstellingen als oc k Het Spalier en bureau Jeugdzorg sneuvelen tientallen banen. De Lieven de Key-penning 2013, ontworpen door Mecanoo architecten uit Delf, wordt gewonnen door het Sterren College. 22 De 9-jarige Fien van Leeuwen wint met haar tekening van een stadswapen de eerste prijs in een wedstrijd die is uitgeschreven ter gelegenheid van de 768ste verjaardag van Haarlem. 26 Na jarenlang gesteggel hakt het gemeentebestuur de knoop door: Er komt geen fietspad langs het Houtmanpad. 29 Mgr. J.Th. van der Zalm (86) overleden. Hij was dertien jaar plebaan van de Kathedrale Basiliek Sint Bavo. Het Haarlemse echtpaar Pieter en Marieke Sanders schenkt 127 kunstwerken aan het Stedelijk Museum in Amsterdam. December 3 Het nieuwe milieuplein van Spaarnelanden in de Waarderpolder is niet goed gefundeerd en zakt de grond in. Het werk ligt al sinds de zomer stil. 5 Het nieuwe Raaksgebied heeft Haarlem al 3,6 miljoen euro opgeleverd. Door de zware 'Sinterklaasstorm' moet het Kennemer Gasthuis Noord dicht. Het dak dreigde weg te waaien. 6 Ann Demeester is de opvolger van Karei Schampers die na veertien jaar vertrekt als directeur van het Frans Halmuseum. 7 Apple opent de tweede Apple Store in Nederland in de Grote Houtstraat. t2 De gemeente Haarlem wil maatregelen nemen tegen de overlast van snorscooters op fietspaden. 13 Twee drukkerij en verlaten Haarlem. Excelsior gaat fuseren met een bedrijf uit Cruquius en Boom van Ketel met een bedrijf uit Mijdrecht. 19 De evenementenprijs 2013 gaat naar Parksessies. 22 Mike Cowley stopt na dertig jaar met het Engelse restaurant Ma Brown's aan de Nieuwe Groenmarkt. 24 North-End, de platenzaak aan het Marsmanplein, is verkozen tot Vinylzaak van het jaar 2013'. 26 Op de vroege ochtend van Tweede Kerstdag is het tankstation op de Schipholweg overvallen. 28 Boekhandel Plantage Coebergh houdt uitverkoop en verdwijnt per half januari 2014. Eigenaar Lips heeft andere plannen met het pand aan de Barteljorisstraat. 278 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 280