Jaarverslag Vereniging Haerlem Inleiding Bijdrage van Peter van Wingerden, secretaris Voor onze vereniging was 2013 weer een goed jaar. Een goedgevuld pro gramma, hoge bezoekersaantallen en de vaststelling van een beleidsplan gaven veel reden tot vreugde. Ons Jaarboek 2012 werd op 6 juni 2013 gepresenteerd in het Archeo logisch Museum. Het eerste exemplaar werd aangeboden aan Cornelis Mooij, wethouder Cultuur. Jaap van Moolenbroek ging vervolgens in op zijn artikel over de zegels van de stad Haarlem. Tenslotte droeg stads dichter Sylvia Hubers enkele gedichten voor uit haar nieuwe gedichten bundel Niet over het Spaarne! De algemene ledenvergadering vond op 26 juni 2013 plaats in het Bis schopshuis (voorheen Bisschoppelijk Paleis) aan de Nieuwe Gracht, juist voordat het Bisdom Haarlem-Amsterdam besloot dit monumentale pand af te stoten. Na het huishoudelijk gedeelte hield Eric Fennis een lezing over het gebouw en de geschiedenis van het bisdom. Voorzitter Frans Willem Lantink werd tijdens de vergadering herbe noemd voor een periode van vier jaren. Niek van der Linden, voorzitter van de historische werkgroep, werd benoemd tot lid van het bestuur. Op 18 december 2013 vond wederom een algemene ledenvergadering plaats, ditmaal in de Hoofdwacht. Tijdens deze bijeenkomst werd het Be leidsplan 2013-2017 vastgesteld. Aan de totstandkoming van dit beleids plan ging een langdurige en intensieve voorbereiding vooraf. Een werk groep onder leiding van ons lid Albert Laterveer verzamelde informatie die leidde tot een conceptnota. Deze werd in verschillende geledingen van onze vereniging besproken en vervolgens aangepast. Dat deze voor bereiding zoveel tijd in beslag nam, werd onder meer veroorzaakt door dat er in de loop der jaren vele onduidelijkheden en inconsequenties in onze structuur waren geslopen. Het opstellen van het plan, in eerste instantie bedoeld om onze fiscaal gunstige status van Algemeen Nut 285

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 287