Beogende Instelling te waarborgen, leidde ertoe dat er meer duidelijk heid is ontstaan over de wijze waarop bestuur en werk-, projectgroepen en commissies samenwerken. De activiteiten werden nader geconcreti seerd en van een tijdshorizon voorzien. De naam van de vereniging blijft officieel 'Vereniging tot bevordering der kennis van het heden en verle den van Haarlem en omstreken', zoals deze sinds haar oprichting in 1901 luidt. De roepnaam werd echter gewijzigd van Vereniging Haerlem in Historische Vereniging Haerlem', hetgeen duidelijker aangeeft waar we ons mee bezighouden. Ook werd de volgende missie geformuleerd. De Historische Vereniging Haerlem zet zich in voor de bevordering van de historische en monumentale waarden van de stad Haarlem en haar om geving alsmede voor de ruimtelijke kwaliteit die daarmee samenhangt De jaarlijkse expositie trok veel belangstelling. Ruim 7.000 bezoekers genoten in de Hoofdwacht van de tentoonstelling Stempel in de stad; 310 jaar Koninklijke Joh. Enschedé. Tijdens de Open Monumentdagen wer den er ruim 3.800 bezoekers geteld! Deze tentoonstelling was gelijktijdig te zien op twee locaties in Haarlem. In de Janskerk, het publiekscentrum van het Noord-Hollands Archief en in de Hoofdwacht. De tentoonstelling werd samengesteld door het Noord-Hollands Archief en de Vereniging Haerlem in nauwe samenwerking met Koninklijke Joh. Enschedé en Mu seum Enschedé ter gelegenheid van het 310-jarig bestaan van deze Haar lemse drukkerij. Aan deze hoge aantallen bezoekers droeg ook het feit bij dat de Hoofdwacht vanaf augustus ook op de vrijdagen was opengesteld. Tijdens de Kunstlijn 2013 bezochten ruim 1.800 bezoekers ons gebouw, in clusief de voor die gelegenheid gebruikte kelderruimte. Het totaal aantal bezoekers in één jaar tijd steeg daardoor tot bijna 9.000. Vorig jaar was het aantal bezoekers ook al hoog, ruim 4.800, maar dit is in het bestaan van de vereniging wel een absoluut hoogtepunt. De werkgroep die in 2013 bezig was met het beheer en het inventari seren van de bibliotheek van de vereniging Haerlem bestond uit Anneke Meertens, Peti Pieper en Machteld Tilanus en de Ruud van Vessem. Joan Patijn en Wim Slik faciliteerden als bestuursleden het bijeenkomen van de werkgroep in dit overgangsjaar. Adviseur is Rob Plasschaert, biblio thecaris van het Noord-Hollands Archief. Eind 2013 is besloten dat Mach teld Tilanus en Ruud van Vessem het actieve beheer zullen voeren, met Machteld als woordvoerder en contactpersoon naar het bestuur. Hoewel in 2013 gebleken is dat van de bibliotheek nagenoeg geen actief gebruikt wordt gemaakt door de leden, heeft het bestuur zich zeer beslist uitgesproken voor het in stand houden van de bibliotheek. Hierdoor kon 286 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 288