de werkgroep doorgaan met het inboeken van titels en het opschonen van dubbelen en niet relevante uitgaven. Deze zullen te zijner tijd ver kocht worden ten bate van de vereniging. Periodieken worden niet meer bewaard. Enkele oudere boekwerken werden toegevoegd aan de biblio theek van het Noord-Hollands Archief. Aankopen werden niet gedaan, zij het dat enkele leden van de vereniging uit eigen beweging wel eens recen te literatuur aan de bibliotheek ten geschenke geven. De werkzaamheden zullen worden voortgezet in 2014. Op een oproep voor ontbrekende titels uit de Haerlem-Reeks en andere ontbrekende werken werd goed gereageerd. De boeken zijn in dank ont vangen. Het overzicht is nog niet volledig, maar kan in 2014 wel afgerond zijn. Ook de collectie van het Haerlem Jaarboek kan dan vrijwel volledig zijn. Dit is van belang voor het project van de digitalisering van onze jaar boeken. Theo van der Vlugt nam in verband met zijn verhuizing naar Amster dam per eind december afscheid van ons als bestuurslid voor pR-zaken/ hoofdredacteur van de Nieuwsbrief. Het aantal leden per einde 2013 bedroeg 1.770 tegen 1.810 per 31 decem ber 2012. Rond de 83% van deze leden beschikt over een e-mailadres en heeft dit aan ons kenbaar gemaakt. Dit maakt het mogelijk snel in te spe len op de actualiteit. Deze leden ontvangen herinneringen over lezingen en excursies en het Historisch Café en aankondigingen van ledenverga deringen en activiteiten die niet via de Nieuwsbrief konden worden ge communiceerd langs elektronische weg. Werkgroep Excursies en Lezingen Bijdrage van Joan Patijn, voorzitter De werkgroep bestond uit Mariska Krikken, Dineke Lentz, Gerard Moole- naars, en Joan Patijn-Bijl de Vroe, tevens bestuurslid. Het emailadres haerlemexcursies@gmail.com doet nog steeds dienst, maar belangrij ker zijn inmiddels de directe boekingen via de website van de Vereniging Haerlem. Leden zonder internet kunnen zich telefonisch opgeven, waar bij hun gesproken tekst uiteindelijk op het Gmail-adres te horen is. De werkgroep presenteerde op de nieuwjaarsbijeenkomst weer een to taalaanbod voor 2013, waarin zoveel mogelijk ook jaarlijks terugkerende evenementen, zoals de zomertentoonstelling, het aanbieden van het jaar boek en de algemene ledenvergadering waren opgenomen. Tevens werkt JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 289