de vereniging samen met het Noord-Hollands Archief bij het organiseren van de populaire Historische Cafés in de Janskerk. Namens de vereniging werd Annelies Homburg benoemd in het organisatiecomité als opvolger van Theo van der Vlugt. Een onverwacht succes Via een contact bij de werkgroep Gebouw en Omgeving bleek Luigi Prins, directeur van vastgoedmaatschappij Cobraspen, bereid onze leden de verlaten suikerfabriek en de tot kantoorruimten verbouwde silo's in Halfweg te laten zien. Het absolute record van ca. 250 deelnemers kreeg op 23 maart een rondleiding en genoot van het spectaculaire uitzicht. Lezingen Woensdagavond 6 februari hield Peter Hammann in de Hoofdwacht een lezing over het Garenkokerskwartier, de omgeving van de Zijlweg. De au teur signeerde zijn boek Kleine Wijkgeschiedenis. Van 3 mei tot en met 28 september stond in de Hoofdwacht de zomer- tentoonstelling Geschiedenis van het bedrijf Koninklijke Joh. Enschedé 1703-2013, in samenwerking met het Noord-Hollands Archief. Op 16 mei waren onze leden welkom in dit archief voor een lezing over de geschie denis van het bedrijf door onze voorzitter Frans Willem Lantink. Ook dit jaar was Wim Cerutti een boeiende spreker, die op 30 augustus en 20 september in de Gravenzaal van het stadhuis wegens grote belang stelling tweemaal een lezing hield naar aanleiding van de tentoonstellin gen over Criminaliteit en Justitie in Haarlem in het Historisch Museum Haarlem en in het ABC-architectuurcentrum. In kleinere groepen moch ten de aanwezigen vervolgens alle ruimten bezoeken die met rechtspraak in verband stonden. Uiteraard konden wij griezelen in de kelders waar ooit gemarteld werd. Wij zijn b en w erkentelijk voor deze unieke ont vangsten. Excursies Zaterdagmiddag 2 maart bezochten wij het Historisch Museum Haarlem voor rondleidingen in de twee tentoonstellingen Heyboer en Speelgoed. Belangrijk was de uitleg van de directie over de toekomst van het muse um, die er gelukkig zonniger uitzag dan zich eind 2012 liet aanzien. De jaarlijkse Luilakwandeling werd georganiseerd door de stichting Historisch Schoten met stadswandelingen vanuit de kapel van het Barba- rakerkhof aan de Rijksstraatweg. 288 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 290