De jaar excursie voerde ons op 1 juni met de bus naar Almere voor een stadswandeling en via Lelystad naar het wederopbouwdorp Nagele in de Noordoostpolder. Op de terugweg bezochten wij het landartproject de Groene Kathedraal bij Almere. In de zomervakantie werd twee maal een dag lang gefietst onder lei ding van Joan Patijn. We zagen de groene nalatenschap van de familie Zocher in het landschap van Kennemerland, van Haarlem tot in Bloemen- daal en vandaar naar Velsen en terug. Dinsdagavond 29 oktober werd een nieuwe tentoonstelling in Pavil joen Welgelegen bezichtigd. Scheidend conservator Gerrit Bosch heeft deze historische tentoonstelling gewijd aan de geschiedenis van dit bij zondere gebouw en haar bewoners en gebruikers. Ons bestuurslid Theo van der Vlugt was bij de productie betrokken als tekstschrijver. In de sta tenzaal gaf Theo een inleiding op de tentoonstelling, die wij vervolgens in kleinere groepen bekeken. De vaste opstelling Welkom in Welgelegen is op werkdagen vrij toegankelijk. In de Adventstijd, op zaterdag 14 december, bezochten wij de Oud Katholieke- (en tevens Anglicaanse) kerk gewijd aan de heiligen Anna en Maria aan de Kinderhuissingel, waar wij achter de schermen ook de bibliotheek en het zilver en goud van de kerkschat konden bewonderen. Ons bestuurslid Martin van Bleek demonstreerde het antieke kabinetor gel. Samenwerking De werkgroep Gebouw Omgeving organiseerde in de zomer van 2012 in de Hoofdwacht een succesvolle tentoonstelling over Wederopbouw. Deze werd in de winter in een nieuwe context getoond in het abc Architec tuurcentrum. Onze leden konden deelnemen aan de daaraan verbonden inhoudelijke vakdiscussies in december 2012 en januari 2013. Ook kregen onze leden de kans op 31 januari in de Stadsbibliotheek aanwezig te zijn bij de lancering van het scholenproject Stappen in de Stad van de Werk groep Erfgoed Educatie Haarlem samen met onze werkgroep Jonge Mug gen. Voor de werkgroep Parken en Groen zijn de wandelingen in september inmiddels een goede traditie geworden. Op zaterdag 14 september wan delde men bij Spaarndam langs de forten en de Slaperdijk. Op voorstel van de werkgroep Gebouw en Omgeving werd de heer Wim Eggenkamp uitgenodigd een lezing te houden over de huidige si tuatie op het gebied van Monumentenzorg. Er was grote belangstelling voor deze lezing op woensdagavond 20 november in de Hoofdwacht. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 291