Afgelast Wegens het ontdekken van asbest in het vernieuwde archief aan de Kleine Houtweg kon de beschouwing van de eigen fotocollectie van de Vereni ging Haerlem op 16 november niet doorgaan. In 2014 gunt seniormede werker Alexander de Bruin ons een nieuwe kans. Last but not least Op zaterdagmiddag 14 september werd in de Waalse Kerk op het Begijn hof met een gezellige borrel de aftrap gegeven van de viering in 2014 van 50 jaar jumelage van Haarlem en Osnabrück met de stad Angers in de Loirevallei. En op 31 december 2013 hadden zich al meer dan 50 deelne mers gemeld voor de verenigingsreis naar Angers van 31 augustus tot en met 7 september 2014. Een fantastisch resultaat voor de werkgroep An gers, waarin behalve Gerard Moolenaars, Mariska Krikken en Joan Patijn ook deelnemen Aad Prent, Wim Slik, onze reisleidster Daphne Duyne en Catherine van der Gaarden, geboren Angevijnse, die ons succesvol heeft voorgedragen voor een officiële ontvangst door het gemeentebestuur van Angers. Historische Werkgroep Bijdrage van Hans van Felius, secretaris Het jaar 2013 is voor de Historische werkgroep een periode geweest van zich hervinden. Het vertrek van voorzitter Leny Wijnands leidde een pe riode in van een zekere stagnatie. De beoogd voorzitter Bas von Benda- Beckmann bleek bij nader inzien niet de mogelijkheden te hebben om de plaats van voorzitter in te vullen. Gelukkig lukte het om in de persoon van Niek van der Linden een geschikte vervanger te vinden. De afgelopen periode werd deels gebruikt voor een herbezinning. Dat resulteerde in het opzetten van een nieuw gezamenlijk project, een on derzoek naar een beperkt maar boeiend deel van de stad Haarlem: het ge bied rond Damstraat en Slepershoofd. Om niet te verzanden in een einde loos onderzoek is besloten dit onderzoek te concentreren op de handel en nijverheid in dit gebied. Teneinde een beter begrip van de ontwikkeling van dit deel van de stad te krijgen werd contact gelegd met deskundigen op het gebied van geologie en archeologie. De werkgroep ervaart het wer ken aan dit nieuwe gemeenschappelijke project als stimulerend. Daarnaast zetten verschillende leden hun eigen projecten voort, waar- 290 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 292