van bij tijd en wijle namens de werkgroep korte artikelen het licht zien. Juist het kunnen publiceren van korte artikelen vormde ook een punt van aandacht. Het jaarboek vraagt publicatie van een redelijk afgerond pro duct. Maar soms heeft een werkgroepslid een kort stukje dat het waard is om gepubliceerd te worden. De werkgroep heeft gezocht naar nieuwe wegen om dit soort stukjes onder de aandacht van een breed publiek te brengen, ook buiten de leden van de vereniging. Zo werd medewerking verleend aan de Haarlem agenda voor 2013, door levering van een bijdra ge over Daniƫl Cajanus. Verder werd contact gelegd met de redactie van hrlm, wat leidde tot publicatie van een aantal historische artikelen, over het onderwijs, en het beleg van Haarlem. Gezien de positieve reacties is besloten deze samenwerking ook in het nieuwe jaar voort te zetten. Het jaar 2013 was ook een jubileumjaar voor de werkgroep. Veertig jaar geleden werden de eerste initiatieven genomen voor de oprichting. Tij dens een informele bijeenkomst werd deels terug gekeken naar het ver leden met medewerking van Peter Hammann, lid van het eerste uur, en oud-secretaris Henk Ahles. Maar tevens werden globaal de lijnen voor de nabije toekomst nader uiteen gezet. Het blijkt dat de leden naast steun bij hun eigen onderzoek ook de behoefte hebben aan een gezamenlijk pro ject. Daarin werd door de start van het eerder genoemde onderzoek naar Damstraat en Slepershoofd voorzien. Dat wil niet zeggen dat andere activiteiten niet mogelijk zijn. Zoals gewoonlijk werd indien dat gewenst was gereageerd op vragen vanuit de leden en anderen. Vaak zijn de antwoorden op deze vragen meer richting gevend dan dat zij een pasklare oplossing bieden. Daarvoor zijn sommige vragen te specifiek. In een aantal gevallen werd verwezen naar het Noord- Hollands Archief, waar in sommige opzichten meer mogelijkheden tot het vinden van antwoorden zijn. In het verslagjaar nam het ledenaantal af. Dat had deels te maken met het nagaan of mensen die op de ledenlijst stonden nog actief wilden zijn binnen de werkgroep. Dat leidde tot het opzeggen van het lidmaatschap door diverse leden. Net voor het vieren van het jubileum gaf Loes Ber- tholee te kennen dat ook zij afscheid wilde nemen. Zij deed dit informeel tijdens een van de reguliere bijeenkomsten, maar zij was ook aanwezig bij de viering van het veertigjarig jubileum. In de week voorafgaand aan genoemd jubileum ontvingen wij het bericht van het plotseling overlij den van Kees Otter, die door vertrek naar elders niet meer actief deelnam aan de werkzaamheden, maar nog wel steeds op de ledenlijst vermeld stond. Naast afscheid kon de werkgroep ook mensen verwelkomen die na JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 293