een tijd van afwezigheid te kennen gaven weer actief te willen worden en bleek ook een nieuw lid zich aan te willen melden. Teneinde de werkdruk acceptabel te houden is het aantal avonden van elke woensdag teruggebracht naar twee in de maand, de eerste en derde woensdag. Indien daartoe aanleiding bestaat zal de werkgroep vaker bij een komen. Gezien de geringe aanwezigheid tijdens de zomermaanden werd in de maanden juli en augustus een zomerreces gehouden. Na een periode van stilstand kan gesteld worden dat de leden van de werkgroep de toekomst vol vertrouwen tegemoet zien. Werkgroep Gebouw en Omgeving Bijdrage van Ronald Fukken, voorzitter Doelstelling De werkgroep Gebouw Omgeving (g sdo) heeft als hoofdtaak: aandacht en zorg voor de kwaliteit van de gebouwde en niet gebouwde omgeving in Haarlem. Vooral de binnenstad, het erfgoed, cultuurhistorische waar den en nieuwe plannen hebben de belangstelling van de leden. Het ver taalt zich in het kritisch volgen van relevante ontwikkelingen. De werk groep doet aanbevelingen, organiseert tentoonstellingen en verzorgt publicaties. Overleg In de loop van 2013 is het contact met de gemeente Haarlem op diverse fronten aangehaald, zowel op formele als op informele basis. Teneur is dat zeker waar de gemeente, i.v.m. bezuinigingen op kwalitatieve zaken inzake ruimtelijke ordening en historisch erfgoed, moet inleveren, wij een bijdrage kunnen leveren. In de loop van het jaar zijn er gesprekken geweest met Max van Aer- schot, stadsbouwmeester Haarlem, o.m. over de Structuurschets Open bare Ruimte (sor), inrichting openbare ruimte, historisch erfgoed en omgaan met leegstaande of leegkomende gebouwen. Zijn functie staat nu op de inventarisatielijst van bezuinigingen. Wij zullen aandringen op behoud ervan. In het kennismakingsgesprek met de zojuist aangetreden wethouder Lukas Mulder, Wethouder Openbare Ruimte, Verkeer (Groen Links), is gesproken over uitbesteden, waarbij kosten-kwaliteit beheersing niet al tijd adequaat lijkt en over de sor en de door GSdo geleverde inbreng. 292 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 294