Het jaarlijks gesprek met Jan Nieuwenburg, Wethouder Cultuur, Mo numenten (PvdA) en Margot Haasdonk, medewerker Monumenten be trof onder meer herbestemmingen. Er is een grote leegstand van kan toren te verwachten. Momenteel is de leegstand 10%. Dit vraagt om een flexibel omgaan met regelgeving en functieverandering. GSdo richt zich op her te bestemmen gebouwen en participeert in de gemeentelijke werk groep Erfgoed en Ruimte. Participatie SOR, Structuur visie Openbare Ruimte Over het thema 'Ring en leefbaarheid in de stad' heeft GSclo een reactie gegeven. Vertrekpunt is dat een ringweg rond Haarlem niet alleen de doorstroming van auto's rond de stad verbetert, maar ook ruimte schept voor meer leefbaarheid in de stad. Als principe kiezen we voor doorstro ming van autoverkeer dat niets in de stad, woonwijken en centra te zoe ken heeft er omheen te leiden. Gebiedsvisie, Waarden en Vitaliteitskaart Desgevraagd heeft onze werkgroep reacties en aandachtspunten gegeven op de in ontwerp zijnde Stedelijke Waardenkaart en Vitaliteitskaart. Pri ma dat er beleidsmatig aandacht gaat komen voor zichtlijnen. Wederopbouw Naar aanleiding van tentoonstelling en discussies over het door ons uitgebrachte boek over de wederopbouw, is overleg geweest met de ge meente. Veel van de aanbevelingen van de werkgroep zijn in het gemeen telijk beleidsplan overgenomen. Twee panden daar uit zijn als monument voorgesteld op Rijkslijst voor wederopbouw monumenten. Brief aan politieke partijen Op 19 maart 2014 zijn er verkiezingen voor de nieuwe gemeenteraad van Haarlem. Om inbreng te leveren voor nieuwe verkiezingsprogramma's van de verschillende partijen en speerpunten voor mogelijke collegeon derhandelingen, heeft de werkgroep een voorzet geleverd, hvh wil het belang benadrukken van onderwerpen in relatie tot de ruimtelijke kwa liteit van onze stad, t.w. zorgvuldig met de stad en het erfgoed omgaan, herbestemming en (ver)nieuwbouw, openbaar vervoer en bij autoverkeer goede bereikbaarheid van en tussen gebieden. Seminar: effecten van historische verenigingen op beleid gemeenten Op 15 juni 2012 bestond de werkgroep 25 jaar. Dit werd op 22 oktober luis ter bijgezet met het seminar 'Het effect van inspanningen van historische JAARVERSLAG 293

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 295