verenigingen op het beleid van gemeenten' met bijdragen van verenigin gen uit Alkmaar, Gouda, Hoorn en Haarlem. Het werd door een vijftigtal geïnteresseerden bijgewoond. De vraagstelling was: - Hoe houdt de vereniging zich op de hoogte van de planologische plannen en? - Op welke wijze vindt beïnvloeding plaats en in welk stadium van het ont wikkelingsproces wordt dit gestart? - Welke personen of groepen binnen de vereniging worden betrokken bij de inspraak en voorbeelden van inspraak en de effecten van deze inspraak Actualiteit - Herbestemmingen De herbestemming van leegstaande gebouwen is actueel, mede als gevolg van de economische crisis. De gemeente oriënteert zich op de mogelijk heden die zij kan inzetten om leegstand te voorkomen en vraagt om een kritisch volgen door onze werkgroep. Voorbeelden van (mogelijke) her ontwikkeling zijn: het vnu gebouw in Schalkwijk, de Brinkmann Pas sage, gebouw Koningstein aan het Spaarne en de Koepelgevangenis die in 2016 gaat sluiten. - Modernisering Monumentenzorg De in gang gezette Modernisering van het Rijksbeleid Monumentenzorg (MoMu) was twee maal onderwerp van bespreking. De aandacht ging uit naar consequenties van de modernisering op plaatselijk niveau. In november hield Wim Eggenkamp een lezing over 'De stand van zaken van monumenten in Nederland.' Inmiddels is de situatie bereikt dat niet meer dan 10% van het monumentenbestand ingrijpende restauratie be hoeft. In Haarlem staan 1.179 rijksmonumenten en 2.500 gemeentemonu menten. - Erfgoed en Ruimte In het najaar deed de gemeente de Nota Erfgoed en Ruimte verschijnen. In de nota wordt het begrip Cultuurhistorische kaart geïntroduceerd waarop wederopbouw complexen aangegeven kunnen. Aan de werk groep is gevraagd aan de overleggen hierover deel te nemen. - Beleidsplan Historische Vereniging Haerlem. Voor het opstellen van een beleidsplan, dat inzicht geeft in de structuur van de vereniging, het bestuur en m.n. het functioneren van de werkgroe pen, heeft de werkgroep haar inbreng geleverd. 294 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 296