Overige projecten/activiteiten: Advisering over de 'Rode loper fietsbrug'. De werkgroep heeft geadvi seerd over het eventueel doortrekken van de Rode Loper naar Haarlem- Noord met een langzaam-verkeer brug in het verlengde van de Kruisweg. De zaak lag controversieel omdat er verschillende benaderingen zijn, die op zichzelf legitiem en relevant zijn, maar met elkaar conflicteren en een emotionele lading kregen. Uiteindelijk is een genuanceerd advies naar de gemeente gegaan met als uiteindelijk advies 'niet doen'. Vanwege de kos ten zag de gemeente er van af. Aanpassing directe omgeving van het Joods Monument Dankzij een snelle actie van de werkgroep is door de gemeente een visuele afscheiding tussen het Joods Monument en de twee afvalcontainers gere aliseerd. Drostemannetje weer terug langs het Spaarne? Er is initiatief genomen om het Drostemannetje, jarenlang een icoon langs het Spaarne, weer een thuis plek te geven. Tentoonstelling L.C.Dumont Voortgegaan is met de werkzaamheden voor een tentoonstelling in de Hoofdwacht over de rol en betekenis van ir. L.C. Dumont, directeur van Openbare Werken in de periode 1902-1930, voor de volkshuisvesting en stedenbouw in Haarlem. Voorbeelden van zijn visie op bouwen en wonen zijn o.a. de realisatie van de Amsterdamse buurt en de Slachthuisbuurt, evenals de ontwerpen voor een slachthuis en het hbs gebouw aan de Zijl vest. De tentoonstelling staat gepland in 2016. Studiedag Alkmaar Op zaterdag 29 juni bracht de jaarlijkse studiedag leden en oud-leden van de werkgroep naar Alkmaar. Gastheer was de Historische Vereniging Alk maar. Het accent van de dag lag op de door hen ingestelde Puienprijs. Tij dens een wandeling konden we de resultaten en het Beeldkwaliteit plan voor de stad zien. Pleinenboek Er is voortzetting gegeven aan het al langer bestaande plan om een Plei nenboek uit te geven, als derde in de trits Architectuurgids Haarlem (1992) en Het winkelgezicht van Haarlem (1994). Er is gestart met het in beeld brengen van 130 te beschrijven pleinen. Hoe aandacht en actie leiden tot 'resultaat'. Soms uiten burgers hun verontrusting bij de werkgroep over toene mende verpaupering van cultureel waardevolle objecten bijvoorbeeld de deplorabele staat van theekoepel Bellevue aan de Kleine Houtweg. Na JAARVERSLAG 295

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 297