herhaald schriftelijk verzoek aan de gemeente om maatregelen te nemen om het verval tegen te gaan, heeft de gemeente de eigenaar achterstallig onderhoud en noodzakelijk behoud afgedwongen door het opleggen van een dwangsom. Samenstelling/taakverdeling werkgroep Met ingang van 1 april 2013 vervult Has Kuijpers de secretariaatswerk zaamheden. Zij nam deze taak over van Bert Schumacher die driejaar met enthousiasme en nauwgezetheid secretaris was. Als nieuwe leden werden welkom geheten: Juan Alonso (architect) en Dirk Jense (projectmedewer ker bouwen en wonen). Met deze wijzigingen telt de werkgroep 17 leden. Werkgroep Parken Bij drage van Annemarie van Leeuwen, voorzitter Het werkterrein van de werkgroep Parken en Groen kan in het kort als volgt worden omschreven: onderzoek naar de bekende en de wat minder bekende openbare (groene) ruimte in en om Haarlem, zowel in cultureel-historisch als landschappe lijk opzicht, en de hedendaagse functie en gebruik ervan; publicaties en advies (gevraagd en ongevraagd) over deze voor iedereen zo belangrijke openbare ruimte, in het bijzonder de groene gebieden, ten aanzien van de inrichting, de instandhouding en - waar mogelijk - het in ere herstellen van deze gebieden. Lopende projecten Een van de speerprojecten van de werkgroep vormt de ontsluiting van de talrijke historische dwarsverbindingen die Haarlem rijk is. Dwarsverbin dingen die als het ware 'treden' vormen in de van oudsher noord-zuid ge oriënteerde aanleg van de stad. De werkgroep zet zich in om deze routes te behouden, te verbeteren en waar mogelijk in ere herstellen. Zomervaartpad Een dwarsverbinding vanaf de brug de 'Verfroller' naar de Ringvaart. De route is terug te vinden op de website van de vereniging: http://www. haerlem.nl/_files-cms/File/folder_Zomervaartpad_Sitei.pdf Met het op knappen van het Reinaldapark hebben wij geprobeerd om het laatste deel van deze route, langs de Fuikvaart, wat meer in beeld te krijgen. Dit deel werd niet meer onderhouden en dreigde zo op te houden te bestaan. Door HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 298