actieve inzet van onze werkgroepleden heeft de gemeente dit weer opge pakt. We zoeken naar een bredere bekendmaking van deze route en wer ken daarom aan een samenwerking met het ivn Kennemerland. Marcelisvaart/Westelijk tuinbouwgebied Deze route bewoog zich in 2013 (net als in 2011 en 2012) helaas vooral in politiek vaarwater. Reeds in 2011 stuurde de werkgroep een brief naar de wethouder met vragen over de eigendomssituatie en openbaarheid van het Marcelisvaartpad. Het pad is namelijk door aanwonenden afgesloten en daarmee niet meer publiek toegankelijk. Volgens onze informatie is het echter een openbaar pad en is deze afsluiting onterecht. Op de valreep van 2013 werd hierop een gedeeltelijk antwoord van de gemeente ontvan gen. Wij denken nog steeds dat deze route vooral voor het groenarme stadsdeel Haarlem zw een plezierige recreatieve langzaam verkeersver binding kan vormen naar de belangrijke groene buitenruimte aan de westkant van Haarlem. Wordt vervolgd in 2014. Heussensvaartpad Het Heussensvaartpad is de ader in de dwarsverbinding door de Kle- verlaanzone; een belangrijke aaneenschakeling van groene openbare ruimtes en tevens een groen-blauwe historische dwarsverbinding (al op de kaart in 1550). Het Plan Haarlemmer Kweektuin ligt midden in deze dwarsverbinding. Vandaar dat twee werkgroepsleden bij deze ontwikke lingen aangeschoven zijn in 2013. Ook in 2014 gaan wij verder werken aan een pad vanaf het Spaarne, langs de voormalige Heussensvaart of Spaan se Vaart, de Schoterweg over de Algemene Begraafplaats, Stadskweektuin en via de schoolwerk- en doe- tuinen langs de molen richting de Ijsbaan. Voor deze nieuwe route gaan wij uiteraard ook een brochure ontwikkelen. Van Stad naar Parkenpad Wandelroute die een verbinding maakt vanaf het Houtplein langs het Frederikspark, de tuin van het Provinciehuis en de hoogtepunten van de Haarlemmerhout naar het al beschreven Parkenpad. Deze route lag al in 2012 gereed in concept. Het is ons ook in 2013 niet gelukt om hiervoor fi nanciering te vinden. Publicaties Heussensvaart door Annemarie van Leeuwen, Nieuwsbrief maart 2013; De Santpoortzijde van het Slaperdijkerpad door Annemarie van Leeuwen, Nieuwsbrief juni 2013; Tien jaar aandacht voor Haarlems groene monumenten door Maria van Vlij men en Willy Meekes, Nieuwsbrief september 2013; JAARVERSLAG 297

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 299