Werkgroep Jonge Muggen Bijdrage van Marjorie Vroom-Mos, voorzitter In het Haerlem Jaarboek 2003 verscheen het eerste jaarverslag van de werkgroep Jeugd. Inmiddels heeft de werkgroep, die nu de werkgroep Jonge Muggen heet, zich een vaste plaats binnen de vereniging verwor ven. Dit is voor een belangrijk deel te danken aan de Haarlemse projecten 'Wie wat bewaart, heeft wat!' en 'Stappen in de stad', die een solide basis vormen voor het verdere voortbestaan. Ondanks een vast en goedlopend patroon van het ontvangen van groe pen 4 van de basisscholen voor het 'Wie wat bewaart'-programma, groe pen 7 en 8 tijdens de Open Monumenten Klassendag, eerstejaars van de KinderUniversiteit, het uitreiken van de Grote Haerlem Mug-prijs aan 17/18-jarige Haarlemse eindexamenkandidaten, en de viering van de Haarlemse stadsrechten met de jeugd, blijft er behoefte aan meer. Welke andere groepen jeugd zouden we kunnen bereiken, welke nieuwe activi teiten kunnen we opzetten en - heel belangrijk - voldoen de bestaande activiteiten nog? Evaluatie Het voor het zesde jaar lopende 'Wie wat bewaart'-programma is zowel in onze werkgroep als in de werkgroep ErfgoedEducatie is geƫvalueerd. De zware leskist, die vijfjaar lang door Joan Patijn naar en van de scholen werd vervoerd, zal volgend schooljaar tot minimale proporties worden teruggebracht. Docenten vragen steeds vaker de handleidingen voor de lessen en het instellingenbezoek digitaal aan. Dus kan worden volstaan met hen enkele kleine illustratieve voorwerpen aan te reiken, zoals een dvd, een boekje of een Droste-doosje. De verhaallijn 'bewaren' (Monu mentenzorg!) zal nog meer nadruk krijgen in het programma. Verder wordt onderzocht hoe er meer zelfwerkzaamheid kan worden ingepast. Helaas hebben we in de Hoofdwacht wat dat betreft geringe mogelijkhe den. Door de kwetsbaarheid van het gebouw - en dan met name van de Tademakamer - zijn we niet alleen beperkt in het aantal kinderen dat te gelijkertijd kan worden ontvangen, eigenlijk is er ook alleen maar 'zitten en luisteren' mogelijk. Educatief centrum Als er meer mogelijkheden in ons gebouw zouden zijn om kinderen te la ten knutselen, tekenen of kleien, zouden we onze programma's kunnen JAARVERSLAG 299

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 301