uitbreiden. Een eerste indruk van die mogelijkheden kregen we toen we gebruik maakten van het souterrain van de Hoofdwacht. In het kader van de viering van de 768ste verjaardag van Haarlem zijn er in samenwerking met het Archeologisch Museum een hele middag workshops Middel eeuws knutselen gehouden. Dit was een succes; meer dan 50 kinderen genoten van de sfeervolle omgeving waarin ze naar hartenlust mochten verven en kleien. Trouwens, volwassenen hebben zich in deze ruimte ook al goed vermaakt. Eerst in mei tijdens het Frans Hals Festival, toen de schutterij Sinte Catharina 1480 uit Weert er kon uitrusten en lunchen. Daarna kon men - als afsluiting van de tentoonstelling 'Stempel in de stad' - er in september zich de kunst van het Middeleeuws kalligraferen eigen maken. Kortom, een eigen educatief centrum zou de vereniging een nuttige extra dimensie geven. Erfgoedloket Al vanaf het begin van de samenwerking tussen de Haarlemse erfgoedin stellingen is de wens geuit te kunnen beschikken over een centraal aan spreekpunt. In maart is die wens in vervulling gegaan. Het Erfgoedloket wordt beheerd door Yvette Delsman en is ondergebracht bij de Biblio theek Zuid-Kennemerland. Het verricht de operationele werkzaamheden voor de samenwerkingsprojecten 'Wie wat bewaart, heeft wat!' en 'Stap pen in de stad'. Tot die werkzaamheden behoren communicatie met de scholen wat betreft de planning van de bezoeken aan de instellingen, be heer en vervoer van de leskisten, administratie (waaronder facturering), en beheer van de smartphones. De loketkosten worden naar evenredig heid over de instellingen verdeeld. Grote Haerlem Mug-prijs Voor de tweede keer is de Grote Haerlem Mug-prijs uitgereikt. Deze prijs voor een profielwerkstuk met als basis geschiedenis op zowel havo- als vwo-niveau, viel ditmaal geheel toe aan leerlingen van het Coornhert Ly ceum. Alle prijswinnaars waren meiden. Voorzitter Piet de Rooij sprak daarom over 'girlpower'. Hij heeft het voorzitterschap overgedragen aan drs. Marlies Quaedvlieg, gepensioneerd lerares geschiedenis van het Lyceum Sancta Maria. En Anja van Zalinge droeg haar functie over aan Freek van Schie, gepensioneerd leraar geschiedenis van het Mendel Col lege. Aangezien het aantal ingezonden werkstukken enigszins tegenviel, is ingaande het nieuwe schooljaar veel energie gestopt in het intensief benaderen van de betrokken docenten en profielwerkstukcoördinatoren. 300 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 302