Speurtochten Voor de eerste maal is een verzoek om een verjaarspartijtje te organiseren ingewilligd. Onder leiding van Annelies Homburg heeft een groepje 8-10 jarigen de gevelstenenspeurtocht gemaakt. Om deze activiteit beter te kunnen promoten, is een nieuwe speurtocht in de maak. Met deze speur tocht - 'Leer mij Haarlem kennen' - willen wij ca. 10-12 jarigen bewust la ten kennismaken met de oude binnenstad. Tenslotte De werkgroep Jonge Muggen is dit jaar niet gewijzigd qua samenstelling. De leden werken enthousiast samen en er ontstaan nog steeds nieuwe ideeën. Daarnaast biedt de opgebouwde intensieve samenwerking met de andere Haarlemse erfgoedinstellingen voldoende vertrouwen in een ver dere uitbouw van de activiteiten in de toekomst. Stichting Geveltekens - SGVH Bijdrage van Martin Busker, voorzitter Er waren in 2013 geen veranderingen binnen het bestuur; het bestaat uit de heren Martin J. Busker (voorzitter), Henk Michels (penningmeester), Peter van Graafeiland (secretaris), Richard Rodenburg (bestuurslid) en Thon A.G. Fikkerman als adviseur. Als afgevaardigde van het algemeen bestuur van de Historische Vereniging Haerlem woont Martin A. van Bleek zoveel mogelijk de vergaderingen bij. Ondanks dat in 2013, net als in 2012, de sponsoring wat moeizamer ver liep, heeft het jaar toch een paar mooie resultaten opgeleverd! Zo is in december nog het laatste beeldje van de voormalige hbs a ge plaatst. Dit beeldje noemt de stichting 'Het Dromerige Lezertje', want het beeldje kijkt dromerig in het luchtledige. Op de hbs zal hij gedacht heb ben: 'waar moet ik beginnen met al die vakken die ik moet leren' en nu bij de bibliotheek droomt hij weg in het boek dat hij net bij de bibliotheek heeft gehaald. De directie van Burgybouw uit Leiden, die de Nieuwe Kerkstoren be gin 2013 heeft gerestaureerd, had ons beloofd de twee 'schermstenen' uit 1906 van het oude in 2004 gesloopte gymnastiek-schermgebouw aan de Gedempte Voldersgracht te plaatsen. Die belofte is het bedrijf nageko men. De Provincie heeft de gevelsteen 'Eerste Haarlemse Rijtuig Maatschap- JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 303