pij' van 1902 laten polychromeren en weer een plek in het vernieuwde kantoor van de provincie aan het Houtplein gegeven. Verder heeft de eigenaar van Spaarne 7 de gevelreclame 'Specerijen- handel Geerlings' opnieuw laten schilderen en al is het dan niet zo'n oude gevelreclame, voor Haarlem is deze wel degelijk bijzonder, want zoveel gevelreclames bezit Haarlem niet meer. Bij gevelreclames moet de stichting ook het geluk hebben dat de ei genaar van het pand wil meewerken. Wanneer men op perron 2 van het station loopt en richting stad kijkt, richting Rozenstraat, dan is de muur schildering 'De Nederlanden van 1845' te zien. De stichting werd bena derd door Ingrid Elferinck, conservator History Nationale-Nederlanden; zij vroeg ons of de stichting hen kon helpen om tot restauratie te komen. Dit is uiteindelijk niet gelukt omdat de eigenaar van het perceel alleen wilde meewerken, indien er ook een reclame van zijn bedrijf bij kwam te staan. Dat was praktisch bijzonder moeilijk en ging de stichting toch te ver. Helaas is het ook dit afgelopen jaar niet gelukt de zo fel begeerde gevel steen 'De Hoop' terug naar Haarlem te halen. Deze zit nog steeds in Dalf- sen ingemetseld. Na drie jaar wordt er nog één poging gewaagd; lukt dit niet, dan zal er een replica worden gemaakt van deze steen om de Haar lemse trilogie 'Geloof, Hoop en Liefde' weer compleet te maken. Ook heeft de stichting dit jaar een gevelsteen gekregen: 'Het Lucie- hofje'. Deze steen is in de Kleine Houtstraat gevonden tijdens verbou wingswerkzaamheden. Het is echter nog een raadsel waar dit hofje heeft gestaan. Daarnaast valt te melden dat Haarlem ook weer een nieuwe, moderne gevelsteen rijker is geworden. In de Spiegelstraat heeft Stadsherstel Am sterdam een complex aan panden laten restaureren en verbouwen tot wo ningen en bedrijfsruimten. In de Spiegelstraat is een hostel gekomen en deze heeft de uil van Malle Babbe als gevelsteen gekregen. Noemenswaardig is dat begin 2014 de oude gevelsteen 'De Drukkerij' toch geplaatst gaat worden in de zijgevel van de Philharmonie. Ook is de stichting heel ver gevorderd met de onderhandelingen om de oude, oor spronkelijke gevelsteen 'De Doelenmolen' te laten herplaatsen. Ten slotte is de stichting in december eigenaar geworden van de mo derne gevelsteen uit 2007 'De Email', welke in het perceel Korte Spaarne 19 ingemetseld zit. Aangezien het een moderne gevelsteen is, is deze niet be schermd. De huidige eigenaar, Pieter Heiliegers, heeft zijn pand verkocht en de gevelsteen aan onze stichting geschonken. 302 HAERLEM JAARBOEK 2013

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 304