Plutarchus, Oeuvres Morales. Sur les sanctuaries don't les oracles on cessé. Plutarchus, Dans la vie de Phocion. Plutarchus, Dans la vie de Alexandre. Buchananus, R erum Scoticarum Historia. J. Jonston, Beschrijving van de natuur der gekerfde ofkronkeldieren, slangen en draken. Diverse edities van Ie journal des savants, (o.a. 1676,1678) Bernard Ralissey, De moyen de Venir riche. Seneca, Epistolae. Bernard Ralissey, Au traittè despierres. Olaus Worm, Museum Wormianum. Seu historia rerum rariorum. Julius Caesar, De Bello Gallico. Fabian Frank, Orthographia. A. Kircherus, Ars Magna lucis et umbrae in decern libros digesta. Gerius Buchananus, Rerum scoticarum historia. Samuel Hoogstraten, Inleyding tot de hooge schoole der schilderkonst. Geerard ter Brugge, Verlichtery kunst-boeck inde welke de rechte fondamenten, ende het volcomen gebruyck der illuminatie met alle hare eygenschappen klaerlijcken werden vooroogengestelt. Bijlage 2 - Boekenbezit in de boedelinventaris van Jacobus van Hadden, 1685 Kerkboekjes (4) Statenbijbel, anno 1660 (folio) 1 kleinere Statenbijbel (folio) Testament- en Psalmboek (quarto) Bieskes Testament (quarto) Stichtelijke boeken (14) Hortensius, Van den oproeren derwederdoopers (folio) Het reisboeck der apostelen (quarto) Joost Hendricksz, 38 corte en stichtelijckepredicatiën (octavo) Johannes de Mey, Halelujah. Of lof des heeren, verbreidt op het natuyrtoneel. (oc tavo) Menno Sijmons, Catechismus (octavo) Petrus Bontemps, Tegen de wederdoopers (octavo) Menno Sijmons, Dat fondament des christeleyken leer (octavo) JANNEKETUMP 41

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2013 | | pagina 43