de glamour, spanning, sensatie, dramatische en dodelijke dieptepunten van de autoracesport zien. Met name de foto's uit de hoogtijdagen, mid denjaren zeventig, met flamboyante en spraakmakende iconen als James Hunt, Nikki Lauda, zijn kenmerkend. De Boer, in het bijzonder Poppe, had niet alleen een goed oog voor de wedstrijd zelf, maar zeker ook voor het publiek dat in grote getale op de races afkwamen. Er zijn niet alleen foto's van de duizenden toeschouwers die aanwezig waren op het circuit, maar ook van de duizenden liefheb bers die gratis een blik wilden vangen van de wedstrijden vanaf de buiten het circuit gelegen duintoppen. Het tweede grote sportevenement is de Haarlemse Honkbalweek, die vanaf 1961 bijna om het jaar, in de zomermaanden wordt gehouden. Dit evenement heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld tot een manifestatie van enorme omvang en belang voor de sport in Nederland en Haarlem en omgeving. In de beginjaren bestonden de deelnemers voornamelijk uit teams uit naburige landen en legerteams van Amerikaanse soldaten die in Nederland, Duitsland en Engeland waren gelegerd. In latere jaren werden er ook andere nationale teams uitgenodigd als mede Amerikaanse collegeteams. Sinds 1998 is het toernooi enkel op in vitatie bestemd voor landenteams. De eerste wedstrijd vond plaats in 1961 aan het Badmintonpad en werd gewonnen door een Engels team, de Alconbury Spartans. De volgende Honkbalweek was in 1963. Het toernooi had zich toen verplaatst naar het huidige Pim Mulierstadion, dat toen nét gereed was gekomen. De bouw van dit stadion gebeurde midden in de barre winter van 1963, er werd gestart op 25 februari. Met het gereedkomen van het stadion had de op drachtgever, de gemeente Haarlem, zich een unieke plaats verworven in de internationale sportgeschiedenis; het was niet alleen in Nederland, maar ook voor Europa het eerste, vaste, officiële honkbalstadion. Het bood plaats aan 2500 toeschouwers. Het had acht lichtmasten, waarvan twee lichtmasten van vijfendertig meter en zes lichtmasten van twintig meter, zodat het mogelijk was om avondwedstrijden te organiseren. De foto's die De Boer van de wedstrijden heeft gemaakt getuigen ook weer van een scherp oog zowel voor de spelmomenten - het snel doorspe len van de bal, pogingen honken te stelen waarbij de pitcher vanuit zijn ooghoeken de tegenpartij in de gaten houdt - als voor het aanwezige bon te publiek, met name die van 'Het derde honk'. HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 188