ga ook naar De Theebus, 't is maar een weet dom van wie 't niet eerder deed geen groote woorden, waar voor je geld daar is een ieder op gesteld ga ook naar De Theebus, probeer 't een keer ik ben overtuigd, ge doet 't meer! De Theebus hersteld. De winkel was als volgt ingericht. Naast de toonbank stond aan de rech terkant een metalen vat met ijzeren deksel vol met groene zeep. Met een troffel werd dit op dik papier geschept en per pond verkocht. Daarboven stond de koffiemolen opgesteld die met een enorm lawaai koffie maal de. Het werd per klant in too grams of half pond zakjes geschud en ver kocht. Op afroep kwam de ijsman in de winkel. Hij had een jute zak op zijn schouder waarop hij een grote staaf ijs van wel 20 x 20 x 100 cm droeg. Met een vervaarlijke priem hakte hij het in stukken, zodat het in de koel kast paste. Suiker en zout werd in 25 kilobalen aangeleverd en per klant afgewogen (de kinderen wogen 's avonds pond- en kilo zakken af). In de De Witstraat, Gortestraat etc. woonden veel klanten die erg arm waren. Ze hadden voor elektriciteit en gas meters in huis, waarvoor ze ook munt jes in de winkel kochten. Vaak werd er ook zaterdags en zondags aange beld als ze muntjes nodig hadden. Hans Huikeshoven vertelde 'In de tijd dat mijn vader in De Theebus winkelier was verhuisden veel mensen van de binnenstad naar gerieflij ker buitenwijken. Mijn vader wilde hen als klanten graag behouden, dus werd er een brommer-met-mand aangeschaft, later een driewieler met MARTIN BUSKER

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 199