stond. Het oude hoofdgebouw is getransformeerd tot een woongebouw met voorzieningen op de begane grond. De ontwikkeling van DeoNeo zou naar verwachting in 2011 zijn afgerond maar dat liep iets anders. Het duurde tot 2013 voordat aan de uitvoering van de Torrentiusstraat werd begonnen. Eric J. Coolen wilde dit eerherstel kracht bij zetten door middel van het plaatsen van een gevelsteen in de Torrentiusstraat. Het Ampzing Ge nootschap zou zorg dragen voor de kosten van de steen. Nieuwe Gracht Producties, met de ontwerpers Michaëla Bijlsma en Eric J. Coolen aan het roer, tekenden het ontwerp. Het werd geen gevelsteen van steen maar van een bijzondere kunststof, polymeer gemengd met gips. Met andere woorden, de steen werd gegoten. De bekende Haarlemse beeldhouwer Joris Verdonkschot begeleidde hen hierbij. Het gieten van een gevelsteen is niet zo gebruikelijk. Van het in was gevormde ontwerp wordt een mal gemaakt die vervolgens met het mengsel van gips en polymeer gevuld wordt. Als de mal eenmaal goed gevuld is wordt er met houten hamers tegenaan geslagen om te zorgen dat het mengsel overal goed in weg zakt waardoor straks alle details duidelijk naar voren komen. Eenmaal uit gehard werd de steen door Coolen en Bijlsma beschilderd. Het resultaat mag er zijn: heldere kleuren, strak en eigentijds. In de tussentijd was Wim Cerrutti bezig aan het boek over Torrentius welke in het Torrentius jaar 2014 uit moest komen. Op 4 oktober werd de MARTIN BUSKER 207

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 209