aan den IJssel te staan. Met hem is een overeenkomst getekend zodat de stenen in Haarlem ingemetseld zouden worden maar wel zijn eigendom blijven. Eerst moest nu met de eigenaren van het pand, inmiddels vier ver schillende personen, onderhandeld worden over de plaatsing van de ste nen. Met ieder van hen is een overeenkomst afgesloten. Vervolgens moest gezocht worden naar sponsoren. Steenhouwer Tobias Snoep heeft de opdracht gekregen om de stenen te restaureren en al het ontbrekende lijstwerk met behulp van de foto's te reconstrueren. Voor het plaatsen kregen wij hulp van aannemersbe drijf Schakel Sr Schrale. De steen Lalla Rookh werd uitgehakt en kreeg een mooie plaats boven de entree naar de bovenwoning. Daarna werden de tekststenen en de gevelsteen geplaatst. Het was alleen jammer dat de tekst van de tekststenen moeilijk te lezen was maar een medewerkster van de firma Davique heeft de tekst ingekleurd. Ook zijn de twee gebeeld houwde vrouwenkopjes gerestaureerd. Op 25 april zijn de stenen onthuld door wethouder Jan Nieuwenburg en Jos Jansen. Na veertig jaar heeft het woonhuis aan het Wilsonsplein de originele gevelstenen terug met als extra de gevelsteen Lala Rookh. Dit gehele project kon uitgevoerd worden dankzij de steun van de J.C.Ruigrok Stichting, de Stichting Monumentenbehoud, aannemings bedrijf Schakel Schrale en de familie Jansen. Alle foto's tenzij anders vermeld zijn gemaakt door de auteur. HAERLEM JAARBOEK 20X4

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 220