aan de Gedempte Oude Gracht staan nu met de koppen aan de Zijlstraat in de oude historische rooilijn. Het 'gebroken' metselwerk met de door gestreken voegen materialiseert de wens om de nieuwe gebouwdelen, in de couleur local, als geboetseerde volumes toe te voegen. De raamope ningen in de gevels zijn in principe ondergeschikt en feitelijk 'windows' (windogen): diepe neggen die van begane grond naar bovenste bouwlaag steeds ondieper worden, zodat subtiel verwezen wordt naar de 'op vlucht staande' gevels in de oude binnenstad. De grove aluminium kozijnen in de oude delen van het gebouw uit de eerder genoemde zeventiger jaren zijn verwijderd en vervangen door stalen kozijnen met enkel glas en een thermische schil aan de binnenzijde in de vorm van donkere puien met te openen delen voor bewassing en contact met buiten. Zo is het oorspronkelijke gebouw in ere hersteld met een grote hal en hoofd entree aan de Gedempte Oude Gracht welke direct aansluit op de binnentuin die primair ontsloten wordt aan de Zijlstraat. De binnentuin is ontworpen als kloostertuin en bedoeld als openbare tuin welke alleen na sluitingstijd van de kantoren afgesloten zou moeten worden, identiek aan de situatie bij het stadhuis aan de Grote Markt. De bovenste verdie pingen van het stadskantoor hebben een fabelachtig uitzicht op de stad en het ommeland met het andere stadskantoor 'Raakspoort' en het stad huis aan de Grote Markt binnen handbereik. Het interieur is in goed collegiaal overleg gerealiseerd door architect Henk Döll. En ja ...Zijlpoort...what's in the name... Binnentuin van het stadskantoor. Foto Taco van der Werf. 224 HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 226