voorstander van kunst in de openbare ruimte en van het instituut wijk- kunstenaar dat we tot niet heel lang geleden kenden. Wie daar aan pro beerde te tornen kreeg met een briesende Jan te maken. Terugkijkend kunnen we niet anders stellen dan dat het destijds een gouden greep is geweest om de gelden uit de verkoop van de kabel in te zetten voor de cul tuurpodia in onze stad. Er is een lange periode geweest dat uitgaven voor cultuur werden ge zien als een onrendabele kostenpost. Inmiddels weten we beter. Haarlem heeft zich ontwikkeld tot een van de meest geliefde steden van het land. Als er ergens een vergelijkend lijstje wordt opgesteld over de kwaliteit van steden dan zit Haarlem altijd ergens in de top. De mix van een histori sche binnenstad, een goed winkelbestand, horeca, festivals en prachtige musea en cultuurpodia maakt Haarlem zeer aantrekkelijk. Samen met zijn toenmalige collega bestuurders heeft Jan dat destijds goed gezien. En het is zijn verdienste dat hij iedereen ervan wist te overtuigen dat inves teren in cultuur de stad veel op zou gaan leveren. Een wandeling door het hedendaagse Haarlem bewijst zijn gelijk. Op het stadhuis wasjan geliefd. Niet alleen in het politieke en bestuur lijke circuit maar ook bij de ambtenaren met wie hij werkte. Dat waren hechte teams waarin over en weer grote loyaliteit bestond. Ook onze ambtenaren die Jan gekend hebben zullen hem zeer missen. Niet in de laatste plaats de bodes die hem bij tijd en wijle een borrel inschonken. Ook onder werktijd, zonder daar verder met wie dan ook over te praten natuurlijk. Nadat hij tien jaar geleden verhuisde naar Amersfoort, hield hij toch met onze stad en de mensen een sterke band en hij was er dus re gelmatig. Met Jan is een Haarlemmer heen gegaan die zich zijn leven lang met vi sie en daadkracht heeft ingezet voor de stad. Een Haarlemmer van wie we hielden omdat hij in alle opzichten het tegenovergestelde van een grijze muis was. Ab van Schooten 29 juni 1934-20 november 2014 In Schalkwijk staat ergens een flatgebouw niet binnen de rooilijnen die tevoren waren vastgesteld. Het moet eind 1985 geweest zijn, toen een BERNT SCHNEIDERS NECROLOGIËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 233