Van Baaien te schuiven. Natuurlijk was het onverstandig een man als Van Schooten nagenoeg geheel te negeren tijdens de onderhandelingen, an derzijds had Van Schooten te weinig gevoel voor de rol van 'elder states man'. Met zichtbare tegenzin en teleurstelling namen de vier oud-PvdA wet houders zitting in de fractie. Het duurde geen twee jaar of ze waren alle vier opgestapt. Ab van Schooten nam op 5 juni 1991 afscheid. De loco burgemeester die zijn afscheidswoorden afsloot met de kenschets 'ge ducht, gewapend en gevat', overhandigde Van Schooten de versierselen van officier in de orde van Oranje Nassau. Hoewel hij nog wel enkele bestuursfuncties in de sportwereld vervul de, trok Ab zich geheel terug uit het openbare leven. Het overlijden van zijn altijd zeer bij de politiek betrokken vrouw Carla, kan daar mogelijk een rol bij gespeeld hebben. Toch veranderde hij niet qua scherpte en op merkingsgave. In persoonlijke gesprekken leverde hij nog steeds vlijm scherpe analyses van iedereen en alles in Haarlem. Hoewel ook wel eens wat verbittering kon doorklinken, bleef hij een zeer betrokken socialist in Haarlem. Kees Sipkes 17 mei 1925 - i2juli 2014 Dat u wake over open(baar)heid Bij ons thuis op de wc hangt al erg lang een foto met daaronder de tekst: Dat u wake over open(baar)heid. De man op de foto is mijn opa Kees Sip kes. Ik las de tekst vaak. Soms zacht in mijn hoofd. Soms dreunde ik het zelfs op in lettergrepen of ik maakte er een liedje van. Maar meestal keek ik alleen naar de foto daarboven. Wat ik zag was een zelfverzekerde, ver standige, lieve en wijze man. Maar wat die tekst bij de foto van Kees daar nou precies deed, weet ik pas sinds kort. Kees werd als Cornelis geboren aan de Tetterodestraat in Haarlem op 17 mei 1925. Zijn vader, ook Cornelis, was een bekende landschapsarchi tect die in zijn jonge jaren Thijsse's Hof aanlegde. Toen Kees drie jaar was, verliet zijn vader het huis. De man hield veel meer van natuur dan van kinderen. Kees' moeder, Guusje Max, stond er alleen voor met de op- CORNELIS MOOIJ NECROLOGIËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 237