Kroniek 2014 Januari 1 De jaarwisseling levert de volgende balans op: drie autobranden, Jongerencentrum Futurzz (voorheen Prisma) in Schalkwijk afgebrand (brandstichting), een vuurwerkbom in the Coffee Bakery in het centrum, 55 gesneuvelde prullenbakken en borden. Spaarnelanden komt op 66.000 euro schade aan straatmeubilair. Het inwonertal van Haarlem stijgt per 1 januari naar 155.157. 2 Het jaar 2013 was een topjaar voor bijna alle Haarlemse musea. Het Historisch Museum trok met exposities over Anton Heyboer en Kees Verwey 22.000 bezoekers, het Teylers Museum 116.000, het Frans Hals Museum en de Hallen kwamen op 195.000. Vooral de jubileumtentoonstelling 'Frans Hals. Oog in oog met Rembrandt, Rubens en Titiaan' was een publiekstrekker. 4 Scheidend directeur Karei Schampers van het Frans Hals Museum zegt dat de gemeente tussen de half en één miljoen gaat korten op een subsidie van 2,5 miljoen. Dat is volgens hem 'de doodsteek' voor het museum waar Ann Demeester de scepter gaat zwaaien. Wethouder Cornelis Mooij wijst erop dat er alleen nog maar een lijst met voorstellen ligt. 7 De Stadsschouwburg is verrijkt met een schilderij van de Haarlemse actrice Elisabeth Andersen, gemaakt door Liesbeth Kraaijpoel. De driemaal met een Theo d'Or gelauwerde toneelspeelster speelde hier in 135 stukken. De Geus Bouw start met het opknappen van de monumenten op het terrein van Nieuwe Energie, in opdracht van beheerder Erik de Vlieger. 8 Aan de Paul Krugerkade in Haarlem-Noord komt in het pand van de voormalige chocoladefabriek Union een nieuw bedrijfsverzamelgebouw. Koningin Maxima bezoekt openbare basisschool De Wilgenhoek in Haarlem-Noord samen met minister Jet Bussemaker (ocw) in het kader van het project Ieder kind een instrument, dat kinderen meer kansen wil bieden voor de bespeling van een muziekinstrument. 239 INGE CRUL

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 241