10 Het voormalige schoolgebouw De Sleutel aan het Prinsen Bolwerk 3 is gesloopt. De villa wordt opgeknapt voor zorgappartementen voor ouderen. 11 De Haarlemse drukkerij Koninklijke Joh. Enschedé in zwaar weer. Een groot deel wordt verkocht aan investeringsmaatschappij Nimbus Hands- on-investors. Het personeel brengt een loonoffer, maar er gaan toch 65 banen verloren. 13 Minister Plasterk doet in het Haarlemcollege de aftrap voor de campagne 'Veilige publieke taak' van bureau Halt. Een cursus op 75 scholen in het land over geweld tegen agenten, ambulancemedewerkers, brandweer in uitgaansleven, leraren, scheids- en grensrechters. 14 Zakenman Erik de Vlieger wil een herstart van hfc Haarlem mogelijk maken. De knvb en de gemeente reageren gereserveerd. 15 De eigenaar van het Brinkmanncomplex, Lips Capital Group, zegt de huur op van boekhandel Plantage Coebergh in de Barteljorisstraat. Die verdwijnt na 120 jaar uit Haarlem. Medio juni komt hier de keten Sissy Boy met een 'flagshipstore'. 16 Woningcorporatie Elan Wonen kondigt een afslanking aan van ongeveer vijftien procent. Oorzaak: de heffingen van het Rijk. Een illustere oude Haarlemse zaak, Kledingwinkel Hensen in de Paarlaarsteeg haalt net de honderd niet. De voormalige Grafische School in Molenwijk, eigendom van de gemeente, wordt de komende jaren tijdelijk broedplaats voor startende ondernemers op het gebied van recycling, reparatie, educatie en integratie. Onder de nieuwe bewoners: Creatief magazijn MooiZooi, kringloopwinkel De Schalk en wijkraad Molenwijk. 22 Wethouder Ewout Cassee kondigt de eerste fase aan van de uitbreiding van winkelcentrum Schalkstad. In 2010 liepen de plannen vast na een conflict met projectontwikkelaar ing. De gemeente en de we van het winkelcentrum trekken nu samen op. 29 Aftrap van het jubileumjaar van het 25 jaar jonge abc Architectuurcentrum, met drie exposities. Verder zijn er o.a. ook architectuurwandelingen langs gebouwen die de laatste 25 jaar zijn gebouwd. 30 Haarlem klimt naar de vijfde plaats op de Woonaantrekkelijkheidsindex in de Atlas voor gemeenten 2013. 'Stadsgesprek' over top-5 aan bezuinigingen. Haarlemmers mogen meepraten over de 'groslijst' voor twintig miljoen aan bezuinigingen. Vooral raadsleden en belangenbehartigers komen aan bod. Cultuur wint het van sport. 240 HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 242