31 Vialis, voorheen Nederland-Haarlem, schrapt 66 van de 750 arbeidsplaatsen in Haarlem, Lienden en Houten. Het bedrijf, dat oplossingen zoekt voor mobiliteitsvraagstukken, reorganiseert. Haarlem hoort bij de groep van 35 gemeenten die een manifest ondertekenen met een oproep om de cannabisteelt onder overheidstoezicht te plaatsen. Februari 1 Dick Bremer (62), raadslid van Groenlinks van december 1996 tot en met maart 1998 overleden. Jaring Dürst Britt, verantwoordelijk voor zakelijk en artistiek beleid bij kunstenaarsinitiatief Nieuwe Vide, vertrekt. Lucien Ravensberg gaat het zakelijke beleid doen, Nathalie Hartjes de artistieke kant. Tentoonstelling 'De romantische ziel, schilderkunst uit Rusland en Nederland', geopend in Teylers Museum. 2 Bas van Heezik (81) bevlogen oud-wijkraadsman en Amsterdamsebuurter overleden. 'De stille kracht van oost' was een belangrijke schakel in het tegenhouden van een door de buurt ongewenste woontoren in de nieuwbouw bij de Dr. Schaepmanstraat. 4 In de Grote of Sint Bavokerk komen bij archeologisch onderzoek tijdens de restauratie van het grafmonument van Conrad en Brunings uit 1843 een tufstenen zuidelijke muur van een kerk uit de elfde of twaalfde eeuw tevoorschij n en een stukj e van de westelij ke muur - een kerk dus onder de oudeBavo! 8 Heropening gerestaureerde Jacobskapel van het Sint Jacobs Gods- of Gasthuis aan de Hagestraat dat al sinds de middeleeuwen dienstdoet als beginplaats voor de pelgrimsroute naar Santiago de Compostella. 10 Het Kenaujaar komt op stoom. In het Historisch Museum is de expositie 'Vrouwen met lef, Kenau en andere Haarlemse heldinnen'. Vanaf vandaag bestaat Kenau's Vrouwenleger, dat strijdt voor de ontwikkelingsorganisatie plan Nederland, voor meisjes in ontwikkelingslanden. Op 15 februari opent de tentoonstelling 'Kenau - heldin of helleveeg' in het Frans Halsmuseum. Er zullen drie boeken verschijnen: Kenau, een historische roman van Tessa de Loo; Kenau en Magdalena, vrouwen in de tachtigjarige oorlog door historica Els Kloek; de jeugdroman Kathelijne van Kenau over de dochter van Kenau. 11 Teylers Museum en Frans Halsmuseum/De Hallen krij gen de komende jaren jaarlijks een bijdrage van twee ton uit de opbrengst 2013 van de Bankgiro Loterij. kroniek 241

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 243