12 Een nipte meerderheid in de raad gaat ermee akkoord dat Haarlem het mes zet in de o v-taxi voor speciaal vervoer van mindervaliden. De besparing over 2014 wordt geschat op 695.500 euro. 15 Rinus Groot (75), musicus-concertpianist, muziekdocent en -recensent, overleden. In 1965 kreeg hij de Prix d'Excellence aan het conservatorium van Utrecht. Vanaf het begin van de jaren tachtig vormde hij een succesvol duo met zijn dochter, violiste Suzanne Groot. 17 Peter Manasse gepensioneerd conservator, schenkt zijn documenten, vlugschriften en kunstaffiches aan het Noord-Hollands Archief. Hij was decennia lang betrokken bij kunstenaars(verenigingen) en legde die vast in een boekje: Vijftig jaar kunst in Haarlem. Beeldende kunstenaars en hun organisaties, 1950-2000. 20 Na een sluiting van drie weken gaat boekenhandel Polare (voorheen De Slegte) in de Grote Houtstraat weer even open. Uiteindelijk gaat de winkel toch dicht. 24 De Haarlemse acteur, regisseur, beeldend kunstenaar en voormalig tekenleraar aan de Spaarne Scholengemeenschap Piet Domhoff (79) overleden. De speler bij de Haarlemsche Toneel Club werd vele malen gelauwerd voor zijn inzet in meer dan vijftig jaar. Première in de Philharmonie van de film Kenau met Monic Hendrickx in de hoofdrol. Baggerwerk Haarlemse waterwegen is klaar na negen jaar. Er is 743.000 kubieke meter slib afgevoerd over een lengte van zestig kilometer. Het kostte 26 miljoen, waarvan het Rijk er tien subsidieerde. Maart 1 Josine Spier (48) is de opvolgster van de Haarlemse griffier Ben Nijman die naar Zaanstad vertrok. Ze werkte voorheen bij het Amsterdamse stadsdeel Zuid. Oud-wethouder Rob van Doorn, in juni 2013 opgestapt, presenteert zijn boek Haarlem Centraal bij boekhandel De Vries. Een thriller waarin Haarlem het doelwit is van een terroristische aanslag. Het is volgens de auteur geen relaas over recente bestuurlijke of politieke ontwikkelingen. Kenaufestival van bewoners en ondernemers in de Spaarnwouderstraat. Een expositie Kenaus kracht opent in de Kloostergangen van het stadhuis. Het zijn foto's en verhalen over inspirerende en strijdbare vrouwen van nu. In de Lichtfabriek wordt Kenau de Opera opgevoerd, met Mylou Frencken in de hoofdrol. 242 HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 244