8 Koningsdagconcert met koning Willem Alexander, koningin Maxima en prinses Beatrix in de Kleine Zaal van de Philharmonie. De opnamen worden 26 april uitgezonden. Voorheen waren de concerten in Paleis Noordeinde. Drukkerij Joh. Enschedé drukte tweehonderd jaar geleden het eerste bankbiljet voor De Nederlandsche Bank. 10 Paul van de Bunt (61) overleden, oud-Haarlemmer en sterrenkok van twee-sterrenrestaurant De Leuf in het Limburgse Ubachsberg. Hij werkte in het toenmalige Hotel Roozendaal in Overveen, bij Kraantje Lek en vestigde in Haarlem restaurant de Eetkamer van Haarlem. 12 Onrust op het Proveniershof door de renovatieplannen van Ymere - niet over de noodzaak van de renovatie (o.a. asbestverwijdering) maar over de slechte communicatie. 16 Gerda van Mierlo (84) overleden. Ger, geboren als man, koos later voor een leven als vrouw. Velen kennen haar als de vrouw die bij de ingang van het Proveniershof waar ze woonde, een vaste plek had. De Amsterdamse Buurt herdenkt het bombardement op de buurt in 1943 door de geallieerden. Doel was de werkplaats van de ns aan de Amsterdamse Vaart. De bommen zwaaiden af. Er waren 85 doden en 43 zwaargewonden. 17 Oud-verzetsstrijdster Henny Buren-Stam (87), draagster van het Verzetsherdenkingskruis en het Mobilisatie oorlogskruis, overleden. De van oorsprong Schotense bracht op haar veertiende al illegale krantjes rond en kwam terecht in een achtkoppige verzetsgroep in Noord. Ze schreef een biografie Flink aanpakken en niet opgeven. Na de oorlog zette ze zich in voor de Bond van Oud-Illegale Werkers. 18 De Cronjéstraat gaat weer open voor auto's. Daarmee komt een einde aan een langdurig proces waarin voor- en tegenstanders in en buiten de gemeenteraad elkaar onder argumenten bedolven. Brand verwoest het rijksmonument Kleine Houtstraat 33 uit 1580. Zwaar getroffen zijn de buren, restaurant Noor en tassenwinkel Lots of Leuks. De oudste voetbalclub van Nederland de Koninklijke h f c begint met de viering van het 135-jarig bestaan. 24 Mohamed Rugamana, uitgeprocedeerde en onuitzetbare asielzoeker uit Burundi, wordt in strijd met alle afspraken door de vreemdelingenpolitie opgepakt. Het Historisch Museum krijgt van een particulier een schilderij van de hand van Isaac Oudewater (1748-1793). Daarop staat de Kleine Houtpoort afgebeeld, gebouwd in 1571 en gesloopt in 1873. 244 HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 246