25 In de Gravenzaal worden vijftien lintjes uitgereikt aan verdienstelijke Haarlemmers. Daaronder zijn producer Daan van Rijsbergen, medeprogrammeur van Bevrijdingspop, Jan Spoelder, 25 jaar actief voor de Rederijkerskamer Trou moet blycken en veertien jaar voorzitter van de stichting Monumentenbehoud Haarlem, Joop Boelsma, voorzitter Haarlems Biergenootschap die in 1995 mede aan de basis van het Jopenbier stond en Joost Post, lid van de werkgroep Parken Sr Groen van de Vereniging Haerlem en van de Stichting Doe-tuinen Haarlem. 26 Koningsdag. Teke Bijlsma, 78 - organist, musicus en koorleider - krijgt de Penning van Verdienste van de stad Haarlem. Hij bespeelt vandaag het Müllerorgel in de Grote Kerk. Ook begeleidt hij de jaarlijkse Zing-in, opvolger van de aubade. 28 Haarlem wijst de bezwaren van de gemeente Heemstede en anderen tegen de bouw van startersappartementen op de plek van het voormalige awvn gebouw, hoek Leidsevaart/Westelijke Randweg) af. Mei 1 Bij bouwwerkzaamheden voor een nieuwe wijk naast molen De Adriaan wordt een vrijwel volledig intacte houten scheepshelling uit de acht tiende of zeventiende eeuw gevonden. 2 In het Noord-Hollands Archief gaat de tentoonstelling 'Oorlog op papier - prenten en foto's uit de Eerste Wereldoorlog' open. Joost Pollmann, artistiek directeur van de Stripdagen, geeft daarmee de eerste aanzet voor de Stripdagen. 3 Het Bloemencorso arriveert in de stad. Het heeft last van het vroege voorjaar. Zo was er o.a. een hyacinthentekort. Het Joods Cultureel Kwartier organiseert samen met lokale organisaties en betrokken particulieren de Open Joodse Huizen route in diverse steden. In veertien huizen in Haarlem en bij het Joods monument aan het Philip Frankplein herleeft de geschiedenis. 4 Op vele plekken in de stad een drukbezochte 4-mei herdenking. In het centrum is een bijeenkomst in de Grote of Sint Bavokerk, bij het monument Man voor het vuurpeloton op de Dreef spreekt burgemeester Bernt Schneiders. Op het Vlooienveld is een drukbezocht herdenkingsconcert door het Kennemer Jeugd Orkest. Het Jiddische koor Hejmisj Zain zingt de vier Mauthausenliederen van Mikis Theodorakis. Voor de deur van Westerhoutpark 14 wordt een monument onthuld voor het Quaker-echtpaar Manfred en Lili Pollatz, die daar een kindertehuis kroniek 245

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 247