voor baby's en peuters van naar de vernietigingskampen afgevoerde Joodse ouders hadden. Isobel Wijnberg en Anja Hollaender wier vader hier onderdak kreeg, maakten er het boekje Er wacht nog een kind.over. 5 Bevrij dingspop, een van de drukste ooit. Met o.a. Kensington, Michael Prins, Jett Rebel, de Staat en Blof, The Opposites, Pokey Lafarge, King Khan en Niels Geusebroek. 6 Vonnis in de Heyboer-vervalsingenzaak: de rechter veroordeelt een Haarlemmer tot een halfjaar cel en een halfjaar voorwaardelijk. 7 Haarlemse Korfbal Club bestaat honderd jaar. Vwo'er Mark Heemskerk van het Mendelcollege (17) wint de Grote Haerlem Mugprijs 2014 met zijn profielstuk 'Propaganda Bush en Bagdad'. De prijs van de Historische Vereniging Haerlem is bedoeld om het vak geschiedenis onder eindexamenleerlingen te stimuleren. Marjolein van Eig van ontwerpbureau Inbo Architecten wint de prijsvraag voor een nieuw brugwachtershuisje bij de Melkbrug met haar "t Melkhuisje'. In de loop van 2015 is de oplevering. 9 De Raad van State blokkeert na protest omwonenden de aanleg van grote schepen tegenover Teylers Museum. Presentatie biografie Torrentius van Wim Cerutti. Dit jaar is het Torrentiusjaar met lezingen, een filmdocumentaire, een opera in november en een Torrentiusstraat met een Torrentiusgevelsteen. De vrijdenker en schilder Torrentius werd gemarteld en kreeg in 1628 twintig jaar cel wegens losbandigheid en ketterij. 10 Locoburgemeester Jan Nieuwenburg opent in de stromende regen de nieuwe vestiging van Scouting bij Schoteroog. 12 Presentatie coalitieakkoord van D66, PvdA, GroenLinks en cda: 'Samen doen!'. Er moet tien miljoen per jaar bezuinigd worden. Enkele highlights: de brandweerpost in Haarlem-Oost moet open blijven, cultuurcentrum De Egelantier gaat in de verkoop, de gemeente gaat meer dienstverlening digitaliseren en schrapt taken, parkeren op straat wordt duurder dan in garages. De recessiemotor meldt dat veel Haarlemse indicatoren nog in mineur staan. Het aantal werkzoekenden nam toe, de jeugdwerkloosheid steeg, er is meer leegstand van winkels en er worden steeds meer voedselpakketten uitgegeven. Ook de schuldhulpverlening nam toe. Positieve berichten: de oplopende leegstand van kantoorruimte is tot staan gebracht, er zijn minder faillissementen en er zijn meer woningen verkocht, zij het dat er geen prijsherstel is. 14 Laatste grootschalige optreden van Boudewijn de Groot (70) in Philhar- HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 248