De oude strandwal bij het Liewegje krijgt de status van archeologisch monument. Het al op gemeentelijk en provinciaal niveau beschermde gebied krijgt daarmee een landelijke erkenning en wordt het eerste archeologische rijksmonument in Haarlem. Hemelvaart: ruim honderd dichters laten de Haarlemse Dichtlijn bloeien in de stad. Bij de Veerplas wordt voor de derde keer het technofeest Edit Festival gehouden met muziek, theater, schilderkunst en'buitenbeleving'. De tweejaarlijkse Stripdagen. Zo'n 30.000 stripfanaten bezoeken ruim veertig locaties met strips in de stad. Thema's: Wereldoorlog I (Inkt Zwart) en De nieuwe Garde (de opmars van Nederlands tekentalent). Organisator Joost Pollmann krijgt bij zijn vertrek de Haarlemse Penning van Verdienste. Hij wordt in november opgevolgd door Tonio van Vugt. Juni Trienke van der Spek treedt aan als nieuwe hoofdconservator Wetenschap van Teylers Museum. Bert Sliggers, conservator Fossielen en mineralen en Marijn van Hoorn, conservator Fysisch Kabinet, gaan met pensioen. De provincie draagt officieel de nieuwe parkeergarage aan de Dreef over aan de gemeente Haarlem, die daarmee zeven openbare garages telt. Er komen vitrinekasten voor de archeologische vondsten. Tweede Pinksterdag. Haarlem draait door: jaarlijkse manifestatie voor draaiorgels op en rond de Grote Markt. Truus Menger en haar zus Freddie, vriendinnen en medeverzetstrijders van Hannie Schaft, krijgen bij leven - wat bijzonder is - een straat in Haarlem, onder hun meisjesnaam Oversteegen. De straten liggen in eikaars verlengde, in het vernieuwde wijkje in de Slachthuisbuurt. Kastelein Kees Wegkamp (69) van het bruine café d'Oude Floiyn overlijdt. Hij runde de zaak sinds 1976. Daarvoor had hij café 't Hoekje in de Gierstraat, de zaak van zijn ouders. Opening nieuwe Reinaldapark na vier jaar van ingrijpende werkzaamheden op de voormalige vuilnisbelt. Tentoonstelling 'Haarlem na sluitertijd', de oudste stadsfoto's 1847-1920 in het Noord-Hollands Archief in de Janskerk. De dertigduizend foto's tellende collectie in het nha is inmiddels digitaal ontsloten. Een muzikaal weekeinde: Mars der muzikanten op Grote Mark en het 29- ste Houtfestival. HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 250