19 Burgemeester Bernt Schneiders opent het nieuwe gebouw voor begeleid wonen van de stichting sig in Delftwijk aan de pc Boutensstraat, een woonprojeet voor mensen met een verstandelijke handicap. De gemeenteraadscommissie praat over de toekomst van Koningstem. Het gebouw gaat plat, het ontwerp van de bewoners (Koningshof) wordt in overleg verder uitgewerkt. 20 De superprovincie gaat het voorlopig niet halen en Haarlem blijft dus provinciehoofdstad. 21 Inde Hallen gaat de zomertentoonstelling 'LuchtIn de Nederlandse kunst sinds 1850' open. De thema's zijn wolken, regenboog, zon, horizon, hemel en maannachten. 22 Oud-stadhuisbode Henk van der Reep overleden na een lang ziekbed. Hij was ruim dertig jaar bode bij de gemeente. Na jarenlange strubbelingen gaat de Tuin van Jonker middenin het Rozenprieel dankzij het Geheime Groene Roos Genootschap weer open. Hier had ooit beeldhouwer Wim Jonker (1920-1993) in een kas zijn atelier. 26 Opening nieuwbouwcomplex Huis van Hendrik op de hoek Prins Bernardlaan/Berlagelaan. Het is een ontwerp van Merijn de Jong en Jan Klomp, (Heren 5 Architecten) en vernoemd naar Hendrik Petrus Berlage. In de gevel zit een kunstwerk in baksteen van kunstenaar Boris Teilegen. 28 De kathedrale Basiliek St. Bavo krijgt de komende maanden zestien nieuwe glas-in-loodramen van de hand van Jan Dibbets. 30 Grote brand bij het historische pand van Trou moet Blycken in de Grote Houtstraat 115. De vermoedelijke oorzaak is loodgieterswerk tijdens de restauratie van het pand uit 1750. Het dak is totaal vernield, maar de kunstschatten, veertien blazoenen uit 1606, zijn gespaard gebleven. Het archief en de fotocollectie van kapperszaak Peetoom op de eerste en tweede etage zijn verbrand. Juli 1 De huren van sociale huurwoningen gaan met 4 tot 6,5 procent omhoog. 2 Het Coornhertlyceum neemt afscheid van directeur Jan Zuelen (64) die met pensioen gaat. Hij gaf dertig jaar les en leiding. Bronzen beeld De Meermin van Haarlem, een ontwerp van Eric Coolen en Michaëla Bijlsma, onthuld aan het Paardenwed. Het verwijst naar de 'wilde watervrouw' die rond 1400 na een dijkdoorbraak de Zuiderzee tussen Edam en Kampen zou zijn binnengezwommen. Edammer vrouwen visten haar uit de zee, Haarlemmers kochten haar als curiositeit. kroniek 249

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 251