4 Hoogste punt bereikt van nieuwe paviljoen in het Reinaldapark. Na stagnatie vanwege geldgebrek, lukte het initiatiefnemer Dirkjan van der Weele het geld bij elkaar te sprokkelen en exploitanten te vinden voor een partycentrum en tennispark. n Haarlemse Honkbalweek. College en wijkraad Sinnevelt proberen parkeerdruk in te tomen, maar toch zijn er problemen. 12 Oud-journalist Kees Sipkes (89) overleden. Hij schreef jarenlang de kroniek van Haarlem. Begin van het vijftigste Internationaal Orgelfestival. 13 Herdenking van de overgave van Haarlem aan de Spanjaarden in 1573. Diverse activiteiten van de Vereniging Haerlem zoals een lezing door historica Els Kloek, schrijfster van een boek over Kenau, een rondvaart over het Spaarne en een diner met gerechten uit de tachtigjarige oorlog. 15 Commotie en ergernissen rond de 'ouderenhangplek' aan de Laan van Berlijn', aan de voet van 180 flatwoningen. 17 Bij de ramp met het Malaysia Airwaystoestel MH17 in Oekraïne komt ook een Haarlems gezin om: Antoine van Veldhuizen (44), zijn vrouw Simone Marckelbach (41), hun zoontjes Quint (7) en Pijke (4) en Christine de Sadeleer-Marckelbach (64), moeder van Simone. 21 De film Kenau van Maarten Treurniet gaat in première op het internationale Stony Brook Film Festival op Long Island en wint meteen de publieksprijs. In Nederland trok de film 70.000 bezoekers. 31 Drukkerij Excelsior failliet. Dertien van de achttien personeelsleden gaan naar drukkerij Nederlof in Cruquius. Twintigste editie van Haarlem Culinair met mooi weer, lekkere hapjes, een slowfoodmarkt en op de Botermarkt de achttiende editie van het Bierfestival. De Smulpaap 2014, voor het beste restaurant, gaat naar Ratatouille. Augustus 2 In het Patronaat is Haarlem Ordinair met als thema De Dierentuin. 4 Het traditionele evenement voor kinderen De Stuif Stuif is ditmaal bij Dock in wijkcentrum De Ringvaart in Schalkwijk. 9 De 57ste Muggenronde gaat van start met tachtig fietsende Haarlemmertjes tussen de tien en vijftien jaar. Emma Kostelijk uit Nieuw-Vennep en Sven Edam uit Velserbroek zijn de winnaars. 13 Jazz and More wordt door circa 160.000 mensen bezocht. Het is soms zo vol dat de organisatie via de sociale media waarschuwt bepaalde plekken te mijden. 250 HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 252