Straatjournaalverkoper Mohamed Rugamana vrijgelaten na bijna vier maanden in detentiecentrum Zeist. Er is echter geen enkel uitzicht op een oplossing voor de uitgeprocedeerde en onuitzetbare asielzoeker uit Burundi. 14 De aanpak van de top 25 meest criminele jongeren in Schalkwijk blijkt te ambitieus, maar houdt topprioriteit. Er wordt nu ingezet op sociale wijkteams, gezinscoaches en ggd. 18 Opening energieneutraal schoolgebouw 'Plein Oost' op Van Zeggelenplein. Eindelijk na tien jaar nieuw onderdak voor de Martin Luther Kingschool, de Hildebrandschool voor speciaal basisonderwijs, peuterspeelzaal De Woelwatertjes, buitenschoolse opvang Op Stoom, een peuterspeelzaal en een gymzaal. 19 Dunamare Onderwijsgroep krijgt ruim negen ton uit de verkoop van het gebouw van het voormalige Laurens Janszoon Coster College aan de Gedempte Oude Gracht. Er komen appartementen. Het geld moet terugvloeien in onderwijs en schoolgebouwen. 22 Feestelijke onthulling van het gerestaureerde praalgraf (1843) van Christiaan Brunings en Frederik Willem Conrad in de Grote Kerk. De eerste was de grondlegger van het huidige Rijkswaterstaat, de tweede zijn vriend, toeverlaat en opvolger. 23 Herdenkingsdienst in de Kathedrale Basiliek St. Bavo voor de Haarlemmers die bij de vliegramp met de MH17 omkwamen. 26 D66-wethouder Ewout Cassee overleeft een motie van wantrouwen ingediend door vvd en sp, gesteund door D66-er Louise van Zetten. Inzet van het debat is het verleden van Cassee. De ambtenarenfusie tussen Zandvoort en Haarlem is nabij. De raad van Zandvoort geeft de wethouder 225.000 euro krediet om de extra uitgaven te doen die hij nodig acht. 27 De veelbesproken Mariatunnel onder Spaarne en Haarlemmerhout is weer in beeld. De gemeenten Bloemendaal, Heemstede, Zandvoort en Haarlem beginnen een verkennende effectstudie, betaald door de Kamer van Koophandel. 29 In het voormalige expeditieknooppunt van de ptt ('Plaza West') komen dertig starterswoningen boven de winkels en kantoren. Het Hof van Peltenburg, gebouwd op het terrein van de voormalige houthandel aan de Schalkwijkerstraat en Zomerkade, wordt officieel opgeleverd. 31 Eldorica festival op Staten Bolwerk. De bezoekers wanen zich een dag op de ideale planeet Eldorica van wijlen Jurriaan Andriessen. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 253