September i Ingebruikname vernieuwde Bremer- en Zwiersvleugel van het Provinciehuis boven een eveneens nieuwe parkeergarage. Een monumentale voorgevel en een nieuwe, eigentijdse golvende glazen achterwand. 3 Tijdens het Nederlands Theater Festival valt Toneelschuur Producties in de prijzen. De Louis d'Or gaat naar Jacob Derwig (Who's Afraid of Virginia Woolf de Colombina naar Kirsten Mulder in dezelfde productie, de Arlecchino naar Martijn Nieuwerf (Caligula). De Toneelschuur krijgt ook de Roel Oostraprijs voor het meest gastvrije theater. 9 Als Kennemer Gasthuis en Spaarne Ziekenhuis voorjaar 2015 fuseren, dragen ze de naam Spaarne Gasthuis, met twee locaties in Haarlem, een in Heemstede en een in Hoofddorp. 10 Douwe Egberts sluit op korte termijn haar winkels en cafés. De zegeltjes kunnen verzilverd worden bij Blokker. Woningcorporatie Pré Wonen zegt dat op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Vitae Vesper eengezinswoningen zullen komen met een verkoopwaarde rond de acht ton. Het pand is tijdelijk verhuurd aan De Regionale Instelling voor Beschermd Wonen in afwachting van sloop. Het plan stuit op verzet bij een aantal partijen in de gemeenteraad omdat er geen sociale woningen komen. 11 Dr. Kees Wamsteker (68), oud-gynaecoloog van het Spaarne Ziekenhuis (voorheen Mariastichting) overleden. Hij was internationaal bekend door zijn baanbrekende werk in de hysteroscopie. Brandbrief van de bond Heemschut: red theekoepel Bellevue aan de Kleine Houtweg, een gebouw uit 1801, ontworpen door de Amsterdamse stadsarchitect Abraham van der Hart. De gemeente is in gesprek met de eigenaar, maar er gebeurt weinig. 12 Officiële opening hoofdvestiging 'Hart' in het gebouw van het voormalige Rijksarchief aan de Kleine Houtweg 18 en 24. In de loop van het jaar zijn de meeste onderdelen verhuisd vanuit de Egelantier. Afsluiting van een langdurig en moeizaam proces van fusie tussen het Muziekcentrum Zuid-Kennemerland, de Volksuniversiteit/Jong Haarlem Vooruit aan de Leidsevaart en H'Art (Kreater). Buikje, Suzette Noiret, Nurks, Keesje en al die ander roemrijke figuren uit de Camera Obscura zijn op de 200ste geboortedag van hun geestelijk vader Nicolaas Beets najaren terug in de Hout. Nu in 252 HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 254