brons gegoten en weer- en vandalismebestendig. De Stichting Herstel Hildebrandmonument bracht het geld bijeen, met een gift van de gemeente en vele bij dragen van particulieren. 13 Een druk bezocht monumentenweekeinde. Veel belangstelling trekt onder andere Villa Uyt den Bosch, tot in de jaren tachtig de kraamkliniek van de Mariastichting. Korenlint: in 48 uur trekken 130 koren door de stad. 16 Horeca-icoonJoaquim Nunes Henriques, Padre Quim (82), overleden. Hij verliet zijn vaderland Portugal in de jaren vijftig vanwege het regime Salazar. Een zwerftocht door Europa eindigde beginjaren zestig in de Haarlemse horeca, waar hij talloze nieuwe horecaondernemingen opende, zoals Proeflokaal In den Uiver en Het Wapen van Haarlem, nu Koops. Quim was een levensgenieter met gevoel voor theater. Hij noemde zichzelf' een begaafd alcoholist'. Grote verontwaardiging bij de organisatoren van evenementen: hun vaak gratis toegankelijke activiteiten staat een ruim elfvoudige legesverhoging te wachten. Dat komt voort uit het coalitieakkoord, maar is pas nu gecommuniceerd met iedereen. 18 Raad van State keurt nieuwe bestemmingsplan SpaarneBuiten op het voormalige Volker Stevinterrein in Spaarndam goed. De bouw was in 2011 stilgelegd. Bij de 77 woningen die er al staan komen er nog tweehonderd. De gemeente Haarlem en de dorpsraad Spaarndam vrezen een toename van het verkeer, Haarlemmerliede zegt een verbetering toe van de wegen. 23 Officiële opening islamitische basisschool Al Ikhlaas in het verbouwde voormalige Teylercollege aan het Spijkerboorpad. De Lichtfabriek (Turbinehal, Oliehuis en Energiehuis) wordt overgenomen door Mick de Vlieger. De drie heren die het bedrijf runden gedurende vijftien jaar Joost Berkhout, Wim Brugman en Bertjan Schaminée zijn blij dat de monumentale panden behouden zijn en vinden dat de Lichtfabriek toe is aan een nieuwe creatieve en financiële impuls. 26 Na een kort ziekbed overlijdt Corry van Valkenburg (78), bevlogen Haarlemse stadsgids en vertelster. Gevelstenen en de Haarlemse vrouwengeschiedenis waren haar specialiteit. Het bisdom Haarlem-Amsterdam beraadt zich op de toekomst van drie kerken. De St. Josephkerk in de Jansstraat en de Pastoor van Arskerk aan het Prinses Beatrixplein 'overleven' vooralsnog, voor de no jaar oude St. Jan in de Amsterdamstraat lijken de dagen geteld. 27 Het Patronaat viert het dertigjarig bestaan met een speciale aflevering KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 255