van het jaarlijkse festival 'Haarlemse helden'. Het profileert zich als aanbieder van muziek van internationaal niveau en als aanj ager van lokaal muzikaal talent. Het Beresteyncomplex voor het station, met kantoren, Beijneshal, parkeergarage en woonflat aan de Kruisweg is aangekocht door ontwikkelaar Pinnacle. Die wil 'meer dynamiek bij het station'. 30 Jan-Jaap van den Berg presenteert een boek over het in 2010 ten ondergegane hfc Haarlem: Opkomst en ondergang van de Roodblauwe Leeuwen, 1969 tot en met 1989. 30 Wethouder Cassee van financiën presenteert een sluitende begroting 2015 en een meerjarenraming tot en met 2018 aan de gemeenteraad, fundament voor een gezonde financiële positie van Haarlem. Er is minder geld voor onderhoud en voor culturele instellingen. Oktober I Na een vertraging van twee jaar, onderzoeken naar verzakkingen van de bodem en veel politiek geharrewar gaat het nieuwe milieuplein van Spaarnelanden in de Waarderpolder open. 4 Bavodag in de Grote of Sint Bavokerk. Muziek, rondleidingen en de slingerproef van Foucault. 6 Gemeente en Rijksgebouwendienst tekenen een overeenkomst over een onderzoek naar de toekomst van de Koepelgevangenis en omringende gebouwen die in 2016 leeg komen. 7 Veiling van twee 'Gezichten op Haarlem', schilderij en van Johan Hendrik Weissenbruch (1824-1903) bij Christie's Amsterdam. 8 Het Spaarneveer verwelkomt dezer dagen na alle opstartproblemen de 500.000ste bezoeker. Na evaluatie volgt over een jaar het eindoordeel. 9 De lezers van het Haarlems Dagblad roepen de Jopenkerk uit tot mooiste gebouw dat de afgelopen 25 jaar in de Haarlemse binnenstad is gerealiseerd. Tweede is molen De Adriaan, derde de nieuwe Toneelschuur. II Jan Haverkort (63) overleden: oud-PvdA-wethouder en -raadslid, actievoerder, betrokken bij Release en crisiscentrum, kraker en drugsvoorlichter, geroemd om zijn inzet voor de cultuurpodia en de wijkvernieuwing. Popronde 2014, Haarlemse editie met meer dan vijftig concerten van aanstormend talent op ruim twintig gratis podia. 19 Organist, componist en docent Bernard Bartelink (84) overleden. Hij bespeelde bijna dertig jaar lang het Ademaorgel in de Kathedrale Basiliek Sint Bavo en bleef tot vorig j aar concerten geven. 254 HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 256