20 Frans van Rijn (72) overleden, voorzitter van de Stichting Krayenhoff, de organisatie die zich inzet voor behoud en bescherming van de historische verdedigingswerken bij Spaarndam. 27 Het uwv is verhuisd naar de Zijlsingel. Staatssecretaris Jetta Klijnsma opent het pand. Zij reikt ook de Paswerkprijs voor sociaal ondernemen uit aan de ets group, dat ondanks de automatisering en introductie van robots de Paswerkers in dienst hield. 30 D66-wethouder Ewout Cassee (vastgoed, financiën, ruimtelijke ontwikkeling) stapt eigener beweging op vanwege de 'lastercampagne' van de vvd. In zijn kielzog volgen diezelfde avond drie D66-raadsleden. De wethouder lag maandenlang onder vuur met name van de vvd over zijn verleden, over de gang van zaken bij het woonproject Land in Zicht en over de verkoop van de Publiekshal aan de Zijlsingel. 31 Het 29ste Kunstlijnweekeinde, het jaarlijkse beeldende kunstfestijn, gaat van start. Rutger van der Tas krijgt de laatste Jannie Sipkesprijs uit de opbrengsten van de veiling van honderd kunstwerken uit de artistieke nalatenschap van Jannie Sipkes, de founding mother van de Stichting Beeldende Kunst, nu Kunst Centrum Haarlem. November 1 Lotte Sluyser, directeur van de bibliotheek Zuid-Kennemerland wordt directeur van het Nederlands Uitgeversverbond in Amsterdam. 3 Begrotingsbehandeling door de gemeenteraad. Zo'n vijftig moties komen op tafel, onder andere over onderdak voor de popschool en de wachtlijsten bij schuldhulpverlening. De oppositiepartijen vvd, sp, Ouderenpartij, Christenunie en Trots stemmen tegen de begroting. Officiële opening Zijlpoort, het voor ambtenaren omgebouwde voormalige postkantoor aan de Gedempte Oude Gracht. Het gebouw werd al in oktober opgeleverd na een periode van bouwkundige, financiële en ook politieke hobbels. 5 Dak- en thuislozen hebben voortaan één gezamenlijk 'Loket in de Stad', opgezet door Kontext, Stem in de stad en Release. 6 Horecapionier Peter Massa (67) overleden. Hij bestierde vele cafés in de stad en was een groot liefhebber van amateurvoetbal. Medicijnenfabriek msd in de Waarderpolder neemt productielijnen uit Spanje en Italië over en maakt een sprong naar 140 miljoen verpakkingen. n Beeldend kunstenaar Jan Polak (67) overleden. Begin oktober toonde kroniek 255

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 257