Castellvm Aqvae in Bloemendaal nog een laatste overzichtstentoon stelling van zijn werkvan de afgelopen 25 jaar. 12 De stad wordt weer feestelijk verlicht. In het kader van Gitaarlem en Serious Request krijgt Loutje een verlichte gitaar in handen. De lichtsculptuur wordt later weer geveild voor Serious Request. 13 Plechtige herbegrafenis op begraafplaats Kleverlaan van de bijna honderd middeleeuwse skeletten die begin 2012 zijn opgegraven op de Botermarkt, Donkere Begijnhof en Nieuwe Kerksplein. In het Archaeologisch Museum gaat tegelijk de expositie open 'Cold Cases in de Nederlandse Archeologie'. 14 De bevlogen oud-wijkraadsvoorzitter Anton Rossel (93) overleden. Zijn naam is onlosmakelijk verbonden met de ontwikkelingen in de Nieuwe Amsterdamse Buurt. Hagenaar Piet Wackie Eysten presenteert zijn boek Met Stravinsky aan zee - het gastenboek van Jan Tadema. Tadema (1874-1949), uitgever en gepassioneerd amateurviolist, bood tientallen musici en componisten onderdak in zijn woning aan de Gedempte Oude Gracht 91. 16 Intocht van Sinterklaas: apotheose van de strijd over wel of geen zwarte Piet die heel Nederland incluis de sociale media in zijnban houdt. Haarlem begroet de Bloemenpiet. Restaurant Ratatouille aan de Lange Veerstraat 11-13 krijgt een Michelinster. De tiende, voorlopig laatste, editie van 'RigterLive' in het Patronaat. Opgezet ter nagedachtenis aan de op 37-jarige leeftijd aan slokdarmkanker overleden Haarlemse radiopresentator Wim Rigter met het doel geld voor onderzoek en bestrijding te zoeken. 18 De Lieven de Key penning, stadsprijs voor monumentenzorg, architectuur en stedenbouw, wordt gewonnen door het Huis van Hendrik complex. 20 Ab van Schooten (80) overleden. Een geboren Slachthuisbuurter, vanaf de jaren zeventig als raadslid (1970-1991) en wethouder (1980-1990) een van de belangrijkste naoorlogse bestuurders van de stad. Hij boekte grote successen in de stads- en wijkvernieuwing, ruimtelijke ordening en cultuur. Cor Boos (77), oud-journalist van het Haarlems Dagblad overleden. Hij werkte 21 jaar als stadsverslaggever/economieredacteur bij de krant en schreef tientallen bedrijfsportretten. De 25ste Internationale Dag van de rechten van het kind. Haarlemmer Henk de Bruijn organiseert in de Grote Kerk een benefietconcert namens de Stichting Wereldwijd voor Kinderen. HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 258