D66 maakt bekend dat Dilia Leitner de raadsfractie gaat leiden. Ze nam de honneurs al tijdelijk waar sinds Maaike Pippel opstapte. De nu achtkoppige fractie maakt de balans op na het vertrek van vijf raadsleden. Per januari sluit de vrijwillige brandweerpost Haarlem-Oost. De burgemeesters van de Veiligheidsregio Kennemerland met uitzondering van die van Haarlem, besluiten tot opheffing omdat de post geen toegevoegde waarde heeft en het niet efficiënt is hem open te houden. 11 Informatiebijeenkomst over wiet in stadhuis. De zestien Haarlemse coffeeshops willen het liefst zelf verbouwen; de burgemeester pleit voor een gezamenlijk optreden van gemeenten, eventueel binnen de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. 12 Bilderdijkbiograaf Rick Honings houdt ditmaal de tweejaarlijkse Bilderdijklezing in de Grote of Sint Bavokerk. Er verschijnt ook een fullcolour glossy, uitgegeven door de Zingende Zaag. 13 Rond de Warmoesstraat is de tiende en waarschijnlijk laatste Anton Pieck Parade. De gelijktijdige kerstmarkt trekt 150.000 bezoekers. 15 Onthulling borstbeeld koning Willem-Alexander van Menno Veenendaal in de publiekshal. 17 Haarlem krijgt het hoofdbureau van de politie-eenheid Noord-Holland (districten Kennemerland, Zaanstreek-Waterland en Noord-Holland noord; tien basisteams). Er komen mogelijkheden om op afspraak 3D-aangifte te doen in een politiebureau of ander overheidspand. Gemeente, grote werkgevers, Industriekring en m k b sluiten Lokaal Sociaal Akkoord om mensen met een grote afstand tot de arbeidsmarkt op weg te helpen. 18 Installatie van de nieuwe wethouder Jeroen van Spijk (d66). Hij krijgt de portefeuille financiën, monumenten, burgerparticipatie, ruimtelijke ontwikkeling, planning en control en metropoolregio Amsterdam. Hij is als eerste wethouder gescreend op integriteit na het aftreden van wethouder Ewout Cassee. Esbi Bouw trekt de omstreden plannen voor een Landalpark in Haarlemmerliede en Spaarnwoude in. Reden is de onzekerheid over de erfpacht. Begin Serious Request: Minister Ploumen van Ontwikkelings samenwerking sluit 3 dj's, Gerard Ekdom, Coen Swijnenberg en Domien Verschuren, op in het Glazen Huis op de Grote Markt. Daarmee is het grootste evenement dat Haarlem ooit meemaakte begonnen. Het thema van de inzameling voor het Rode Kruis is Hands off our girls, het opgehaalde geld gaat naar meisjes en vrouwen die slachtoffer zijn van seksueel geweld in conflictgebieden. 258 HAERLEM JAARBOEK 2014

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 260