Jaarverslag Vereniging Haerlem Voorwoord Bijdrage van Frans Willem Lantink, voorzitter De Historische Vereniging Haerlem heeft één van de mooiste tijdschrif ten voor lokale geschiedenis van Nederland: ons Jaarboek. Bij het over zicht van alle verenigingsactiviteiten van het afgelopen jaar is het goed het werk van de redactie nog eens extra te vermelden. Het Jaarboek is ook een belangrijk orgaan van de vereniging. De in houdelijke en financiële jaarverslagen worden hier gepubliceerd. Ook wordt de veelheid aan activiteiten van onze vereniging inzichtelijk door de jaarverslagen van de werkgroepen en van de Stichting Geveltekens Vereniging Haerlem. Een bijzondere 'Haarlemse' traditie is het publice ren van de ledenlijst. Terugkijkend blijkt hoe rijk ons verenigingsleven is en gedragen wordt door zeer vele actieve leden. En een interessant pro gramma aan lezingen en excursies biedt aan vele leden de mogelijkheid te participeren in het verenigingsleven. Dankzij onze webmasters is het digitale bereik van ons ledenbestand zeer goed, verdere aandacht op dit punt blijft noodzakelijk. Het ledenbestand is het afgelopen jaar gedaald, hier ligt een uitdaging voor het bestuur en hopelijk ook voor al onze le den als mogelijke ambassadeurs van onze mooie vereniging. Jaarverslag 2014 Bijdrage van Harco Gorter, secretaris Het jaar 2014 was een succesvol jaar voor de vereniging. De hoge bezoe kersaantallen, een succesvolle excursie naar Angers en een grote financi ële bijdrage voor de restauratie van de kaart van Romeyn de Hooghe illus treren dit. De algemene ledenvergadering vond plaats op 25 juni 2014 in Het Sein- wezen. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte hield Baud Schoenmae- ckers een korte lezing over de geschiedenis van het pand, gevolgd door een rondleiding.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 270