Tijdens de algemene ledenvergadering vond een aantal bestuurswisse lingen plaats. Joan Patijn, Wim Slik en Maria van Vlijmen traden volgens rooster af als bestuurslid. Peter van Wingerden trad af als secretaris en is herbenoemd voor een periode van vier jaar in de functie van vice-voorzit- ter. Harco Gorter werd benoemd tot secretaris. Tijdens het bestuursdiner op 15 november 2014 werden Wim Slik en Joan Patijn benoemd tot leden van verdienste. Tijdens de algemene ledenvergadering van 18 december 2013 werd het Beleidsplan 2013-2017 vastgesteld. Het jaar 2014 stond voor een belang rijk deel in het teken van de uitwerking van dit beleidsplan. Zo is de naam 'Vereniging Haerlem' statutair gewijzigd in 'Historische Vereniging Haer- lem'. Ook is er gewerkt aan een Huishoudelijk Reglement dat na interne bespreking aan de algemene ledenvergadering zal worden voorgelegd ter goedkeuring. De jaarlijkse tentoonstelling stond in het teken van de Haarlemse schilder en schrijver Jacobus van Looy. De tentoonstelling in De Hoofd wacht werd goed bezocht, ruim 2.700 bezoekers. Zeer succesvol waren ook de Open Monumentendagen, die bijna 2.500 bezoekers trokken; ook de Kunstlijn trok bijna 2.500 bezoekers. In totaal brachten in 2014 ruim 7.700 mensen een bezoek aan De Hoofdwacht. Van 31 augustus tot en met 7 september 2014 vond een geslaagde excur sie plaats naar de Franse stad Angers. Deze excursie werd georganiseerd om de 50-jarige jumelage met Haarlem te vieren. Het reisprogramma was zeer gevarieerd. Tijdens de ontvangst op het stadhuis van Angers heeft Frans Willem Lantink de stad een zilveren mug aangeboden, ver vaardigd door Rosita van Wingerden. De excursie werd georganiseerd door de werkgroep Angers, bestaande uit Joan Patijn, Gerard Moolenaars, Mariska Krikken, Aad Prent, Wim Slik en Catherine van der Gaarden. In 2014 is tevens een begin gemaakt met de restauratie van de kaart van Romeyn de Hooghe uit 1688. Voor de restauratie is de kaart in september 2014 verhuisd naar het Haarlemse bedrijf Van Daalen Papierrestauratie. Om de restauratie te bekostigen, heeft de vereniging enkele activiteiten georganiseerd. Zo zijn er speciale Kenau-postzegels gemaakt die verkocht zijn in onze webwinkel, in De Hoofdwacht en bij de vvv, het Frans Hals Museum, het Historisch Museum, het Noord-Hollands Archief en het Archeologisch Museum. Voorts is er op 11 oktober 2014 een boekenmarkt, een veiling en een voorstelling van de Dronkemansopera gehouden. On der het motto 'Een Floreyn voor Romeyn!' hebben veel leden en sponso ren een financiële bijdrage geleverd aan de restauratie van de kaart. Deze acties hebben in totaal ca. 10.000,- opgeleverd. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2014 | | pagina 271